برنامه آينده
اطلاعیه

به علت پیشگیری از آسیب های بهداشتی احتمالی جلسات هفتگی، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد!
رهپويانپنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 - بازديد : 4706 نسخه چاپی
گزارش کاروان زیارتی عتبات عالیات - قسمت 1
ستاد اجرایی کاروان زیارتی کربلای معلای کانون فرهنگی رهپویان وصال ، صبح روز جمعه مورخ 91.2.8 پس از زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) با پرواز مستقیم ساعت 9:30 تهران ـ نجف ، ساعت 11:00 وارد فرودگاه نجف اشرف شدند .

بسم الله الرحمن الرحیم

حسین (ع) سرچشمه خورشید است. عالم همه در طواف عشق است و دایره دار این طواف حسین (ع) است .

بدان که سینه تو نیز آسمان لایتناهی است. با قلبی که در آن چشمه خورشید می جوشد و گوش کن که چه خوش ترنمی دارد در تپیدن حسین حسین حسین ...

نمی تپد حسین حسین می کند .

 

ستاد اجرایی کاروان زیارتی کربلای معلای کانون فرهنگی رهپویان وصال ، صبح روز جمعه  مورخ 91.2.8 پس از زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) با پرواز مستقیم ساعت 9:30 تهران ـ نجف ، ساعت 11:00 وارد فرودگاه نجف اشرف شدند .

در فرودگاه پس از یک بازرسی طولانی ( بعلت وجود آمپلی فایر و مواد غذایی ) و خوردن آب معدنی هر عدد به قیمت یک هزار تومن سوار اتوبوس دربستی شده و راهی هتل محل اسکان " فندق و مطعم دارلالسعد السیاحی " شدند .

هتل مذکور  در فاصله چند متری حرم مطهر علی بن ابیطالب (ع) و ورودی شیخ طوسی قرار داشت .

پس از صرف ناهار و استراحت ؛ جلسه توجیهی برگزار گردید و حجت الاسلام انجوی نژاد نکاتی پیرامون جلال حضرت علی (ع) و نحوه زیارت ایراد نمودند و بعد از آن بصورت دسته جمعی اولین تشرف به حرم باشکوه امیرالمؤمنین (ع) انجام شد .

پس از اقامه مغرب و عشا ؛ جلسه توسل و سینه زنی در صحن و سرای با صفای حضرت و روبروی ایوان طلا برگزار شد.

 

شنبه 91.2.9

برنامه صبح تا عصر شنبه بصورت آزاد و زیارتهای گروهی انجام گرفت و ساعت 17:30 همگی بصورت دسته جمعی راهی وادی السلام شده و به زیارت قبور حضرت هود و صالح ، آیت الله سید علی قاضی و مقام حضرت صاحب الامر (عج) ، به قرائت زیارت وارث و دعای فرج پرداختند .

پس از اقامه نماز مغرب و عشا ، با بچه های کانون در کاروانهای مختلف ، دور هم گرد آمده و ساعت 23:00 مراسم توسل و سینه زنی برگزار شد و تا نماز صبح زائرات در حرم مطهر به نماز و عبادت مشفول شدند .

 

یکشنبه 91.2.10

اعضای ستاد پس از صرف صبحانه و جمع کردن وسایل خود ، به زیارت حرم مطهر رفته و سپس ساعت 11:30 راهی شهر کربلا شدند.

در مسیر راه و نزدیک کربلای معلا ، مراسم ذکر و توسل در اتوبوس انجام شد .

پس از ورود به دروازه کربلا و عدم مجوز ورود اتوبوس به شهر کربلا ؛ با کرایه دو دستگاه وانت ، اعضای گروه با حضور نماینده محترم مجلس جناب آقای ضرغام صادقی ، پس از طی مسافتی طولانی و دور زدن چند باره ، به محل اسکان رسیدند .

پس از اقامه و صرف ناهار و استراحت ، بصورت دسته جمعی راهی حرم مطهر حضرت عباس (س) و کسب اجازه  آن بزرگوار شدند و مراسم سینه زنی در صحن و سرای باصفای حضرت انجام شد .

بعد از خواندن نماز مغرب و عشا ؛ اعضای گروه به همراه زائران کانون وارد بین الحرمین و حرم سیدالشهداء (ع) شدند و مراسم توسل و سینه زنی روبروی ایوان طلا و ضریح نورانی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شد .

 

دوشنبه 91.2.11

بعلت کمبود امکانات در هتل محل اسکان ، بعد از صرف صبحانه ، به هتل الصفاء در نزدیکی حرم حضرت ابوالفضل (ع) منتقل شدند و یکی از مزایای این هتل داشتن اینترنت وایرلس جهت انعکاس گزارش و عکسهای سفر می باشد .

در طول روز برنامه اعضای گروه ؛ آزاد و سرکشی به هتل های زائرین کانون می باشد .

لازم به ذکر است تاکنون 300 نفر از زائرین محترم عتبات را زیارت و راهی ایران شدند.

150 نفر از زائران هم اکنون در کربلا حضور دارند و 250 نفر از آنها در کشور عراق می باشند و در تاریخهای 91.2.14 الی 91.2.19 ، 500 زائر دیگر وارد عراق خواهند شد . انشاءالله .

از برنامه های عبادی اعضاء کادر احرایی ، ختم قرآن به نیت  سلامتی آقا امام زمان (عج) و شادی ارواح پاک شهدای کربلا و عاقبت بخیری می باشد .

دوشنبه شب اعضای ستاد با چفیه های یک رنگ ـ اهدایی حجت الاسلام انجوی نژاد ـ ساعت 23:00 در برنامه سینه زنی و توسل به درگاه امام حسین (ع ) ، روبروی ایوان طلای آن حضرت شرکت نمودند و مقرر شد برنامه ثابت شبهای آتی ، رأس ساعت 2:30 بامداد در همان محل برگزار شود .

 

سه شنبه 91.2.12

امروز نیز مطابق روزهای پیشین ، اعضای گروه در هوای بسیار گرم کربلا ، به زیارت و خواندن نماز جماعت در حرم مطهر پرداختند ..

شایان ذکر است آشپزخانه هتل در اختیار برادران گروه می باشد و خود به طبخ غذا جهت اعضای کادر اجرایی می پردازند و زائرین در طبقه سوم هتل ( رستوران ) با چشم انداز بسیار زیبای حضرت عباس (ع) به صرف غذا مشغول می شوند .

 

چهارشنبه 91.2.13

مراسم احیای نیمه شب ، راس ساعت 2:30 بامداد در باب القبله برگزار و زائرین جدید به جمع ما پیوستند.

حجت الاسلام انجوی نژاد جهت بازدید از کاروان زائرین و در هوای بسیار آلوده و پر از گرد و غبار به هتل بلدالامین رفته و ناهار را ر آنجا صرف نمودند و به ایراد سخنرانی پرداختند . ساعت 16:30 زیارت دوره ای با حضور کاروانهای اعزامی برگزار گردید .

در ابتدا به زیارت خیمه گاه مشرف شده و نکاتی پیرامون صبر و شیرینی نماز با استنداد به آیه " استعینوا بالصبر و الصلوه " ارائه و سپس همگی به زیارت تل زینبیه رفته و در آنجا به ذکر مصیبت و سینه زنی پرداختند و جهت اقامه نماز مغرب و عشاء به حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مشرف شدند.

شایان ذکر است خواهران گروه به تولیت حرم مطهر امام حسین (ع) مراجعه و پس از معرفی و توضیح درباره کانون فرهنگی رهپویان وصال ، مجوز فیلمبرداری از مراسم های نیمه شب حرم را گرفته و همچنین اعضای ستاد اجرایی جهت صرف یک وعده غذای حرم به مهمانسرای حضرت دعوت شدند .
افسران فیس ارسال به کلوب
 زائر: التماس دعا
زيارت قبول
من وخانوادم كه شما و اقاي انجوي رو حلال نميكنيم. به همين راحتي سر مردم كلاه ميذاريد بعدش خودتون ميريد زيارت. واقعا قبول باشه.
ما به عشق اينكه با كانون ميريم كربلا ثبت نام كرديم وگر نه چلاق كه نبوديم با كارواناي ديگه خودمون ثبت نام كنيم.
اگه اين پيامو تو قسمت نظرات به مردم نشون نديد و اقا سيد جواب قانع كننده اي نده بايد اون دنيا جواب پس بدين
یکشنبه 7 خرداد 1391

  پاسخ :  سلام. مراجعه بفرمایید دفتر زیارتی برای پیگیری.
 ملتمس دعا: تورو خدا فیلمها رو بذارین
شنبه 16 اردیبهشت 1391
 آبشار: سلام
خیلی ممنون از گزارش خوبتون
به به چه عالی که اجازه ی فیلم برداری دادند
ان شاء الله ما رو از دعای خیرشون فراموش نکنند
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات