برنامه آينده
اطلاعیه

به علت پیشگیری از آسیب های بهداشتی احتمالی جلسات هفتگی، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد!
رهپويانپنجشنبه 21 اردیبهشت 1391 - بازديد : 3921 نسخه چاپی
گزارش سفر زیارتی عتبات عالیات - قسمت 7

به نام خدا

چهارشنبه 91.2.20

مطابق شبهای پیشین مراسم نیمه شب ، رأس ساعت 2:00 بامداد پس از سلام به محضر حضرت سیدالشهداء (ع) با دم همیشگی " اومدم دوباره کربلاتو دیدیم با دو چشم خون بار / باورم نمی شه دیدن ضریح خوشکل اباالفضل "  با مداحی حاج کمیل محمدی و خیل عظیم زائرین بارگاه ملکوتی آن امام همام در صحن و سرای باصفای حضرت و روبروی باب القبله برگزار گردید .
طبق قرار قبلی مقرر شد پس از اقامه نماز صبح ، اعضای گروه کربلا را به قصد زیارت مسجد سهله و مسجد کوفه ترک نمایند .
ساعت 6:30 صبح زائرین به مسجد سهله رسیده و اعمال را بصورت دسته جمعی انجام دادند و ساعت 8:00 به سمت مسجد کوفه روانه شدند .
شایان ذکر است که جمعیت انبوهی از زائرین کانون در کاروانهای دیگر ، جهت زیارت دوره ای به مسجد کوفه و مسجد سهله مشرف شده بودند .
" مسجد کوفه یکی از مساجد چهارگانه بزرگ جهان اسلام است . این مسجد ابتدا توسط حضرت آدم ساخته شده و پس از مسجدالحرام قدیمی‌ترین مسجد جهان است.

مسجد کوفه مرکز مهم سیاسی و خلافت امیرالمؤمنین (ع) است و مقبره برخی از بزرگان و علمای دینی در آنجا قرار دارد.
از رسول خدا (ص) روایت شده ‌است که مسجد کوفه مسجد پربرکتی است که خداوند آن را برای اهلش برگزیده‌ است و روز قیامت برای نمازگزارش شفاعت می‌کند. "

ساعت 8:30 صبح اعضای گروه و نیز اعضای کانون فرهنگی رهپویان وصال در کاروانهای دیگر به مسجد کوفه مشرف شده و اعمال را بصورت دسته جمعی توسط یک معلم عراقی انجام دادند .

بعد از به جا آوردن اعمال با فضیلت مسجد کوفه ، به زیارت قبور مطهر اصحاب اباعبدالله الحسین (ع) ، جناب مسلم به عقیل ، هانی بن عروه ، مختار ثقفی و همچنین زیارت محراب و خانه امیرالمؤمنین (ع) پرداختند .

پس از آن جهت اقامه نماز ظهر و عصر به حرم مطهر و نورانی امام علی (ع) رفته و پس از یک زیارت کوتاه ، ساعت 13:00 در سمت چپ ایوان با صفای حضرت ، برادران کمیل محمدی و مرتضی کشاورز با قرائت زیارت امین الله و توسل به درگاه حضرتش زائرین را به فیض اکمل رساندند .

ساعت 14:30 اعضای گروه شهر مقدس نجف اشرف را به قصد کربلا ترک نمودند تا در جلسه بعدازظهر شرکت نمایند .
جلسه عصر هم مطابق روزهای پیش ، راس ساعت 17:00 در نمازخانه هتل دله با سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون شرح زیارت جامعه کبیره 4 و مداحی برادران کشاورز و محمدی برگزار گردید و پس از آن زائرین جهت اقامه نماز مغرب و عشاء به حرم مطهر امام حسین (ع) مشرف شدند.

افسران فیس ارسال به کلوب
 آبشار: سلام
قبول باشه
چه برنامه ی فشرده ای . اجرتون با حضرت زهرا (س)
خدا بهتون توفیق خادمیِ بیشتر و توان مضاعف بده ان شاء الله
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391
 کبوتر: سلام خاطرات سفر کربلای هشتاد و دو برام زنده شد از گزارشات و تصاویر زیباتون ممنون و شدیدا التماس دعا داریم
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات