برنامه آينده
اطلاعیه

به علت پیشگیری از آسیب های بهداشتی احتمالی جلسات هفتگی، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد!
رهپويانچهارشنبه 22 خرداد 1392 نسخه چاپی
گزیده ای از سخنان حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب در مراسم وداع با پیکر پاک مرحوم حاج جواد جلایر
سه شنبه 21 / 03 / 92 - حسینیه سیدالشهداء (ع)

یا لطیف

و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون
خدمت برادران و خواهران عزیزم  و بخصوص خانواده محترم و بازماندگان برادر بسیار عزیزمان، رفیقِ شفیق، عبد صالح خدا، بنده مخلص خدا، مرحوم حاج جواد آقای جلایر (رحمةالله علیه)

خداوند ان‌شاءالله ایشان را با اولیاء بزرگِ خودش محشور بفرماید و به همه شما صبر عطا کند.
تردیدی نیست که "یقولون ان الموت صعب علي الفتی مفارقه الأحباب والله اصعب"
بعضی می گویند مرگ بر جوانمرد مشکل است ( البته در بیان مَثَل گفتند ) اما مفارقة الاحباب ـ دوستان ـ بسیار دشوارتر است.
یعنی اینکه انسان با کسی مدت طولانی معاشرت و رفاقت داشته، در حالیکه او را به صداقت، اهل صدق و وفا می شناخته. اگر بصورت ظاهر جدایی بین آن ها بیفتد، خیلی مشکل است و واقعاً بر انسان سخت می گذرد.
ولکن دنیا همین است.
حاج جواد جلایر، شیعه خالص امیرالمؤمنین (ع) بود، پیرو حقیقی و محب واقعی پیامبر اکرم (ص)، فاطمه زهرا (س) و ائمه هدی (ع) بودند.
برای ایشان مرگ لقاءالله، آزاد شدن و راحت شدن و پرواز است.
بالاخره در این دنیا انسان هرچقدر هم از روح لطیفی برخوردار باشد، باز هم تحت بند تن است. اما وقتی از این عالم می رود، آزاد می شود.
خوشا به حال کسانی که خودشان را آماده کردند. واقعاً ایشان از کسانی بود که مهیای این سفر بود.
امام حسن مجتبی (ع)، در حال احتضار بودند و به زهر جفا مسموم شده بودند. جُناده ( یکی از اصحاب حضرت ) وارد شد. آقا (ع) حالی نداشتند، ولی با این حال گفت آقا مرا موعظه کن.
در همان حالت امام جملاتی را بیان فرمودند. یا جناده! مهیای سفر آخرت باش و زاد و توشه این سفر را بگیر، قبل از اینکه اجلت برسد.
همه باید آماده و مهیا باشیم. این هم با این نحو رفتن. هنگام اذان، آماده می شود برای اقامه نماز، می خواهد وضو بگیرد، با نام اباالفضل (ع) [ از دنیا می رود ] . این علائق زمان حیاتِ مادی انسان را می رساند که از آن حیات معنوی و حیات طیبه برخوردار شد.

بارها می دیدم که ایام عاشورا که می شد، ایشان سر از پا نمی شناخت. چهره اش دگرگون می شد، وضعیتش، وضعیت دیگری بود.
خب چنین کسی باید هم "کما تعیشون تموتوا" ـ همان‌طوری که زندگی می کنید، همان‌طور هم می میرید.
باید هم چنین عاقبتی داشته باشد که نام اباالفضل (ع) زبانش باشد و از این عالم برود. آن هم امشبی که شب سیدالشهداء (ع) ، امام حسین (ع) است. حسینیه ای که به نام آن حضرت است و بانی این بناست.
جوان هایی که بحمدلله موفق بوده، هستند و خواهند بود. اینجا جمع می شوند و هر کدام از اینها در حقیقت اثری برای این بزرگوار هست. وقتی انسان می میرد، نامه عملش بسته می شود. اما برای بعضی ها همچنان حسنات نوشته می شود. یک دسته هم کسانی هستند که بنای خیری می نهند. سنت حسنه ای به پا می دارند و این می شود همان صدقه جاریه. که اینجا نماز خوانده شود. چه اینجا و چه محل جدیدی که باقی خواهد ماند به نام اباعبدالله الحسین (ع) تا قیامت ان‌شاءالله.
هر نمازی خوانده شود، برای ایشان اجر و پاداش و باقیات صالحات دارد. هر مجلس عزاداری امام حسینی گرفته شود، برای ایشان اجر و پاداش دارد. اشکی بریزند، برای ایشان اجر و پاداش دارد.

بار خودش را خوب بست. خدا به ما توفیق بدهد. امیدواریم همه شما عزیزان سلامت و موفق باشید. حقیقتاً حق را ادا می کنید برای یک خادمِ واقعی، خدمتگزار دین مبین.
چهل سال بیشتر است که ما با ایشان معاشرت و رفاقت داشتیم. همه اش دم از خدا می زد. همه جا، در همین دیدار آخرمان هم ایشان مرتب می گفت فلانی، رضای خدا باشد.
رضای خدا یک وقتی به زبان است، یک وقتی هم واقعاً انسان دنبال تحصیلش است.
به چنین کسانی هنگام رفتن خطاب می شود "یا ایتها النفس المطمئنه، ارجعی الی ربک راضیه مرضیه" تو از خدا راضی هستی، خدا هم از تو راضی. دیگر چه می خواهی ؟! " و رضوان من الله اکبر "
تمام این دستگاه با عظمت بهشت و نعمت های الهی برای بندگان صالح، به جای خود؛ اما خود خدا می فرماید "و رضوان من الله اکبر" مقام رضا بالاتر است.
فرداشب، شب اول قبر ایشان است و شب همان کسی است که با نام او از این عالم رفت. اینها بی حساب و اتفاقی نیست، اینها دقیقاً حساب شده است.

خدایا به حق حسین (ع) و برادرش باب الحوائج (ع) قَسَم‌ت می دهیم، این عزیز ما را ـ حاج جلایر ـ روح و ریحان دائم و مستمر و همنشینی با اولیاء بزرگت عنایت بفرما..
خدایا ما را هم مستعد سفر آخرت قرار بده.

امیدواریم خداوند به خانواده و بازماندگان گرامی ایشان، صبر جمیل و اجر جزیل عطا بفرماید.کانال تلگرام رهپویان
 ...:  ba yas kamelan movafegham.
پنجشنبه 13 تیر 1392
 yas: سلام
خیلی باید رو خودت کار کرده باشی که اینجوری بری و بقیه درباره تو اینجوری حرف بزنند
خیلی حرفه که یکی به جایی برسه که براش بگن "یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی ال ربک راضیه مرضیه..."
کاش ما هم تو دامن ارباب جون بدیم....
شنبه 25 خرداد 1392
 رضا ...: بسم الله الرحمن الرحیم

و سلام علیه یوم ولد و یوم یموت و یوم یبعث حیا ...

تشکر از حضرت آیت الله دستغیب.

التماس دعا
پنجشنبه 23 خرداد 1392
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات