برنامه آينده
 برنامه‌های آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
رهپويانیکشنبه 24 فروردین 1393 نسخه چاپی
سخنرانی سردار غیب پرور
جهاد یعنی شب و روز نداشته باشی، جهاد یعنی سوز و گداز داشته باشی، جهاد یعنی جسارت به خط زدن داشته باشی، جهاد یعنی راه های جدید و میانبر.

یا لطیف

نکات مهم سخنان سردار غیب پرور -  فرمانده سپاه فجر استان فارس

وفات حضرت ام البنین(س) و ششمین سالگرد شهدای رهپویان

1393/1/23 – حسینیه سید الشهداءامشب شب مبارکی برای همه ماست، منتهای مراتب توفیق بنده از یک جهت بیش از شماست، آن هم این است که چهره های مبارکی را می بینم که این چهره ها در دینداری، در انقلابی بودن و اهل بصیرت بودن موفقند، اما شما در چهره مقابل خود این را نمی بینید، فلذا در این قضیه امتیاز بنده بیشتر از شماست.

خداوند عالم همه ما را امتحان می کند. خیلی از افراد کم می آورند و خیلی ها هم می ایستند. شما هم از آن دسته انسان های بزرگواری هستید که تا الان کم نیاوردید. شش سال پیش در اینجا واقعه بزرگی اتفاق افتاد، بهترین بچه های حسینی و زهرایی پر کشیدند.

یکی از وجوه ظرافت این جلسه وجود بزرگانی مثل خانواده شهدا و سید عزیزی که واقعا مورد افتخار ما است. دیشب در پرواز با جناب آقای طائب همراه شدیم و بخشی از این همراهی درباره بچه های رهپویان و به طور خاص سید عزیز ما آقای انجوی، گذشت. ایشان و شما برای نظام و انقلاب یک فرصت هستید.

نکته ای که مد نظر  بنده است، عنصری است که این عنصر خاصیت اکسیری دارد و به هر چیزی زده شود عیارش در حد اعلای ممکن، بالا می رود.

حضرت زهرا(س) در کنار تمام ویژگی هایی که دارد و وسع بنده حقیر آنقدر نیست که آن فضایل را درک کند، آن چیزی که از بزرگان شنیده ایم این است که حضرت(س) اولین مدافع حریم ولایت است.

اما آن عنصر چیست؟ این همان عنصری است که جناب ام البنین(س) هم البته در مراتب پایین تر داشت، حضرت عباس(ع) هم نسبت به امام حسین(ع) داشت، عنصری که تمام بچه های ما داشتند، ویژگی ای که همه شما هم از آن برخوردارید، آن ویژگی و عنصر وفاست. وفای به امام، وفا به رهبر الهی.

وفای حضرت زهرا(س) به امیر المؤمنین(ع) از جنس وفای زن به شوهر نیست، وفا از جنس یک مسلمان به مولا و امامش است.

وفا نتیجه بصیرت است نمی شود وفا داری را از کسی توقع داشته باشیم که بصیرت ندارد. رابطه، رابطه ی مستقیم است.

ولی فقیه ما زمانی که امام(ره) بزرگوار بود که در حال حاضر امام خامنه ای(مد ظله) عزیز ماست، از زبان مبارکش جمله ای ساطع می شود و موجی ایجاد می گردد، امام(ره) در جماران آرام و بدون تشویش با سکینه ی قلبی که خداوند به او داده بود، فرمودند مردم جبهه ها آدم می خواهد و نتیجه اش این بود که فوج فوج به جبهه می رفتند. فلذا وفای مردم نسبت به امام(ره) وفای تکرار نشدنی بود. دوران دفاع مقدس صحنه های سخت و پیچیده ای داشت. این شرایط را کسانی که مثل ما بودند می دانند، این سید عزیز ما که در جنگ حضور داشته و هنوز هم یادگار آن دوران را دارد انتقال می دهد، می داند.

جوان ها، خواهران و برادران نباید بگذاریم ماجرای فتنه 88 در ذهن ما کمرنگ شود. می دانید اگر کم رنگ شود چه می شود؟! فتنه 88 ماجراجویی عجیبی بود، اما چه کسانی در صحنه ایستادند؟ اهل وفا، اهل بصیرت.

به موضع حضرت آقا(حفظه الله) هم می شود چند گونه نگاه کرد؛ زمانی که ایشان در 29 خرداد در خطبه های نماز جمعه التجاء و راز و نیازی کردند، از سر مظلومیت بود که همه ما هم، گریه کردیم. به گونه ی دیگری هم می شود نگاه کرد، آن هم این است که این انقلاب صاحب دارد، صاحبش هم عزیز زهرا(س)ست.

دشمن هنوز کوتاه نیامده! ماجرای سوریه را به وجود می آورند. ماجرای سوریه بر سر بشار نبود، قصه بر سر چیز دیگری ست. دشمن در سوریه می خواهد خط مقاومت را بشکند، خط مقاومتی که محوریت او انقلاب اسلامی است.

گاهی اوقات خداوند به وسیله دشمن، نصرتش را عطا می کند. همان طور که در عراق این اتفاق افتاد. آن زمان که عراق تحت سلطه آمریکا قرار گرفت کسی فکر می کرد یک روزی عراق به باتلاقی برای آمریکا تبدیل شود؟! مردم عراق از آمریکایی ها متنفرند، چه کسی این صحنه را رقم زد؟ خدا.

در سوریه هم، همین اتفاق افتاد. البته فتح و ظفر را خداوند به مانند یک سند شش دانگ به نام ما نزده است، شرطش چیست؟ ثُمّ اسْتَقاموا، باید بایستیم. آینده این نظام و انقلاب کاملا درخشان و روشن است. روز به روز بر درخشندگی این انقلاب در اکناف عالم افزوده می شود. خیلی مهم است که رئیس جمهور پست ایالات متحده آمریکا در مهم ترین سازمان بین المللی می گوید: فتوای مقام معظم رهبری!

در جنگ سوریه چه زمانی نصرت الهی نازل گردید؟ زمانی که دفاع مردمی شد. زمانی که مردم در صحنه می آیند نصرت خدا هم با این مردم گره خورده است و در آن شکی نیست. اما اگر مردم نمی آمدند امروز خط مقدم مقاومت شکسته شده بود.

مگر مجلس شهید نیست؟ مگر نمی خواهیم عرض ارادت کنیم به کسانی که اینجا پرواز کردند؟ آیا فقط برای فاتحه خوانی این ها آمده ایم؟ نه. ما حرف های مهمی داریم که باید به اینان بزنیم؛ تلاش و مجاهدت در راه حفظ انقلاب اسلامی. که این ها بر تک تک ما تکلیف است و خداوند از ما سوال خواهد کرد.

حضرت آقا(حفظه الله) می فرمایند:

دشمن یک جبهه فرهنگی با سه رکن اصلی دارد. یک بخش مهم آن هجمه استکبار است، بخش دوم اقدامات صهیونیستی و بخش سوم ارتجاء است. بعد می فرمایند: در مقابل این جبهه باید جبهه ای تشکیل دهیم. هدف و آماج تحرک دشمنان در زمینه فرهنگ، عبارت است از: ایمان و باورهای مردم. مسئولان فرهنگی باید مراقب رخنه های فرهنگی باشند.

باید چه کاری انجام بدهیم؟ مدیریت جهادی که حضرت آقا(حفظه الله) فرمودند. جهاد یعنی شب و روز نداشته باشی، جهاد یعنی سوز و گداز داشته باشی، جهاد یعنی جسارت به خط زدن داشته باشی، جهاد یعنی راه های جدید و میانبر.

آقای انجوی نور چشم همه ماست، خدا به آبروی حضرت زهرا(س) او را حفظ کند، می خواهم از ایشان یک خواهشی داشته باشم که در تربیت طلبه اقداماتی انجام دهد، چون ما نیاز داریم.

عزیزانی که از این حسینیه با برکت اوج گرفتند، باور داریم که الان در محضر ارباب بی کفن هستند و اگر بگوییم به آن ها متوسل بشویم، حرف گزافه ای نزده ایم.

شهدا؛ اعتراف می کنیم که برخی اوقات کم می آوریم و اگر شما کمک ندهید، در راه می بُریم! شما را به مادر سادات قسم می دهیم که دست ما را بگیرید و در راه ولایت مداری ما را یاری کنید. باقی ماندن در مسیر انقلاب آسان نیست، هزینه بر است.
کانال تلگرام رهپویان
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات