برنامه آينده
شنبه های پاک
میلاد امام رضا(ع)

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

موضوع سخنرانی :
عقل و نور - قسمت پنجم

مداح :
کربلایی ماجد قیم

شنبه 22 تیرماه، همراه با نماز مغرب و عشاء
بلوار پاسداران، خیابان شهید آقایی، حسینیه سیدالشهداء(ع)
رهپويان
یکشنبه 11 خرداد 1393 نسخه چاپی
گزارش مراسم بزرگداشت سردار شهید عبدالله اسکندری

یا شهید
سرهایی که از شیعه می بُرند، بهای سرسپردگی قبیله عشق به آستان حسین(ع) است...

مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج عبدالله اسکندری، از یادگاران دوران دفاع مقدس و از مدافعین دلاور حرم حضرت زینب کبری(س) که در خجسته عید مبعث پیامبر گرامی اسلام به دست گرگ صفتان تکفیری به مقام والای شهادت نائل گردید، با حضور خانواده معظم شهید و همرزمان وی، سردار عظیمی فر(فرمانده محترم مهندسی سپاه انقلاب اسلامی)، سردار فلاح زاده(فرمانده سابق سپاه فجر استان فارس)، سردار عبدالله زاده و سردار مشفق از جانبازان و بازماندگان دوران دفاع مقدس، مدیران محترم بنیاد شهید، جناب آقای دکتر ضرغام صادقی(نماینده محترم مجلس شورای اسلامی) معاونت فرهنگی محترم شهرداری شیراز، در تاریخ 10 خرداد 93، همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء در محل حسینیه سیدالشهداء(ع) برگزار گردید.

پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، حجت الاسلام انجوی نژاد ضمن تقدیر و تشکر از حضور مهمانان عزیز و خانواده معظم شهید به ایراد سخنانی با محوریت شرح مناجات شعبانیه پرداختند و پس از آن سردار فلاح زاده(از فرماندهان و دوستان نزدیک شهید) سخنانی را ایراد نمودند که اهم آن به شرح ذیل می باشد.

* کسانیکه در جبهه سوریه به مصاف جبهه حق آمدن وارث معاویه بن ابوسفیان و یزید بن معاویه بن ابوسفیان اند. اما شهید اسکندری وارث کربلاست، وارث علی(ع) و پیغمبر خاتم(ص) و شهدای بدر و خندق و خیبر است. وارث سرداران دلیری است که در دوران دفاع مقدس جانِ سر باختند. اگر وارث آنها نبود، هرجا که نیاز بود حاضر نمی شد.

در شهر شیراز به مصاف دشمنان خدا(رژیم ستم شاهی طاغوتی) می رود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به جبهه کردستانِ مریوان و هم رزم شهید والامقام، سرلشکر پاسدار احمد متوسلیانِ جاویدالاثر می شود و بعد از آن راهی جبهه سوسنگرد می شود و به مصاف دشمنان خدا در منطقه غربِ سوسنگرد می رود. و مجدداً در سال 60 در لباس و کسوت پاسداری با شهیدان والا مقامی چون شهید حسن ریخته گران و نیکوبخت به مصاف دشمنان خدا می رود و در عملیاتی چون عملیات فتح المبین، محرم، خیبر، بدر، والفجر 8، کربلای 1، کربلای 3، کربلای 4، کربلای 5، کربلای 8، والفجر 10، بیت المقدس 4، بیت المقدس 7 و نهایتاً غدیرِ شلمچه به مصاف دشمنان خدا می رود.

بعد از اتمام جنگ در عرصه سازندگی مشغول فعالیت می شود، بعد از آن به بنیاد شهید و امورایثارگران می روند و سپس راهی کردستان می شود.

شهید در توجیه انتخاب کردستان می فرمودند: رفتم تا در سخت ترین نقطه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنم و اگر خداوند متعال شهادت را نصیبم کند، شهادت را در آغوش بگیرم.


خودش را آماده می کند که با دشمنِ دشمن ترین دشمنان خدا و پیغمبر خدا و اهل بیت پیغمبر خدا(ص) بجنگد و عنوان می کند که اگر بدانم در کل کره خاکی در نقطه ای می توانم به مصاف دشمنان خدا و اسلام بروم و خداوند متعال در انتهای آن شهادت را نصیبم کند، به همان جا می روم.

سردار فلاح زاده با اشاره به اینکه سردار اسکندری مسئولیت پذیر، اما ریاست گریز بودند، فرمودند چون پیروان فاطمه زهرا(س) و آقا سیدالشهداء(ع) تکلیف محورند.

ایشان یکی از ویژگی های والای شهید را اخلاص دانستند و خاطرنشان کردند دل و قلبش پر از نور و عشق و محبت خدا و رسول الله(ص) و ولایت بود و همچنان در مقابل خدا و نبی خدا و ولی خدا و بندگان مومن درگاه خدا متواضع بود، اما در مقابل دشمنان غلیظ بود و مصداق آیه شریفه "جاهد الکفار و المنافقین و اغلظ علیهم".

و در آخر خدا را شکر می کنیم و امیدواریم خداوند متعال این رفیقِ شفیق عزیزمان را، این صدیق کبیر را، این معلم و الگوی اخلاق را، این مؤمن واقعی و مجاهد مخلص را، سردار دلاور و قهرمان مبارز را که قطعاً مقامش عالی است، متعالی کند؛ و ان شاءالله سر سفره آقا سیدالشهداء (ع) متنعم سازد.

لازم به ذکر است، این مراسم به همت سازمان بنیاد شهید و امورایثارگران استان فارس و کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز برگزار گردید.

راهش پر رهرو...

کانال تلگرام رهپویان
 کنعان: سپاس از زحمات شما....

روحش شاد و راهش پر رهرو....
دوشنبه 12 خرداد 1393
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات