برنامه آينده
شنبه های پاک
جشن ولادت امام حسن عسکری (ع)

سخنران :
حجت الاسلام انجوی نژاد

موضوع سخنرانی :
شریعت، طریقت، حقیقت - قسمت دوم

مداح :
ماجد قیم

قاری :
امیرحسین فتحعلی


زمان :
شنبه 97/09/24
ساعت : 19

مکان :
بلوار پاسداران، خیابان شهید آقایی
حسینیه سیدالشهدا(ع)

رهپويان
دوشنبه 24 آذر 1393 نسخه چاپی
موضع گیری حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون سخنان یکی از سران فتنه در شیراز

باسمه تعالی

سخنان حجت الاسلام انجوی نژاد پیرامون اتفاقات اخیر در شیراز

جلسه هفتگی کانون فرهنگی رهپویان وصال

 پدافند غیر عامل 15 - 1393/9/22

 

جلسه هفتگی کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز، شب گذشته، مورخ 1393/9/22 و در شب اربعین حسینی در محل حسینیه سیدالشهداء(ع) برگزار گردید. جلسه همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء و قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید. سپس حجت الاسلام انجوی نژاد در ادامه مبحث پدافند غیرعامل به شرح " چه باید کرد " پرداخته و در ادامه سخنانی را در خصوص اتفاقات اخیر شهر شیراز و دعوت یکی از سران فتنه در دانشگاه ایراد نمودند که به شرح ذیل آمده است:

اولاً تشکر می کنیم که سیستم دولت، حداقل در استان ما، سیستمی بوده که ما احساس کردیم استاندار و ... از حواشی فراری هستند. نیروهای افراطی را در رأس امور نگذاشته اند و
سیستم مدیریتی به گونه ای است که استان فارس احساس ناآرامی، تنش و درگیری نمی کند از این بابت خوشحالیم و تشکر هم کرده ایم. صحبت و حرف زیادی نمی زنند، بیشتر کار می کنند. همه اینها خوب است؛ یک سال و نیم است که همیشه تشکر کرده ایم و همه هم راضی اند. البته بغضاً انتقاد وجود دارد، مگر می شود یک انسانی مسئول باشد و به او انتقاد وارد نباشد؟! اما من حیث المجموع راضی هستیم.

شبی که جناب آقای دکتر روحانی رأی آوردند، یکی از مسئولین ستاد آقای روحانی اینجا بودند و بنده کمی نگران بودم. وقتی کاندیدای آدم رأی نمی آورد، آدم نگران و ناراحت می شود. اما فحش نمی دهد، خیابان را که به آتش نمی کشد! گفتم نگرانم که این بساط دین زدایی و مقابله با دین و ولایت و بساطی که در یک برهه ای ساختارشکنی بود، دوباره تجدید شود. ایشان جمله ای گفت که وقتی به آن فکر کردم دیدم درست است. گفت: یعنی به نظر شما برای اینها تجربه نشده که دوباره این بساطها را، رو نکنند؟!! دیدم واقعاً تجربه شده.

آن بساطی که هر روز در دانشگاه ها یک مشکلی به وجود می آمد. سمینار ناکارآمدی نظام دینی، سمینار ناکارآمدی نظام ولایی آن هم به صورت یک طرفه می گذاشتند! یک عده دانشجو هم می نشستند خوب یا بد، کف، سوت و جیغ و داد، نه جای مناظره بود، نه جای بحث بود، اصلاً این کرسی، کرسی علمی نبود.

جای دیگر سمینار مقابله با حجاب می گذاشتند، یک بحران درست می کردند. نه درس بود، نه زندگی، نه کار بود! همه اش توسعه سیاسی بود، کسی به فکر چیزی نبود. هر روز!! یک عده هم چند کفن در خانه گذاشته بودیم و هر روز باید یکی را می‌پوشیدیم و به خیابان می رفتیم! چون اینقدر باید در خیابان می رفتی که کفن ها کثیف می شد! بیشتر از اینکه لباس هایمان را به خشکشویی بدهیم، کفن هایمان را می دادیم! اصلاً یک بساطی بود. یکی در جایی یک حرفی می زد، کسی در جای دیگری حرف چرتی می زد، یکی امام صادق(ع) را زیر سؤال می برد، یکی زیارت عاشورا را زیر سوال می برد. بعد خودشان هم فهمیدند که این کارها اصلاحات را خراب کرد.

یک سال و نیم است که الحمدلله رب العالمین همه چیز خوب بود تا همین هفته گذشته. آدمی که نه سواد دارد و نه سابقه دینی و اجتماعی، آدمی که اول انقلاب، قبل از همه با قضیه کارخانه جوراب استارلایت خراب کرده یعنی دهه شصت زمین خورده است. نه حرفش منطق دارد، نه با اصول منطقی همخوانی دارد، نه حرفش علمی است، می خواهد ولایت را زیر سوال ببرد! این طور کارها فقط بُرد کف و سوتی دارد.

اگر کسی روی ولایت بحث دارد، در جایگاه خودش و در کرسی های آزاداندیشی بحث کند، نظریه پردازی کند. یکی صحبت کند، دیگری جوابش را بدهد.

این قضیه در شیراز ما شروع شود، اینجاست که انسان متوجه می شود که چرا حضرت آقا(حفظه الله) این همه روی فتنه تأکید دارند. می دانی برای چه؟ برای اینکه در آن برهه عده ای چیزهایی نشان دادند که تا آخر عمر نباید فراموش شود. گفتند همه چیز حل شده، فراموش کنید. به خدا همه شان فهمیده اند. تا
به نقطه ای رسیدیم که راست می گویند و فهمیده اند که اشتباه کرده اند. اما یک دفعه به بهانه 16 آذر، در 6 - 7 نقطه کشور دوباره همان حرفها را رو  کردند!

ما راجع به اینها بحث کردیم، صحبت کردیم، به نتیجه رسیدیم، دست دادیم، خداحافظی کردیم و روی همدیگر را هم بوسیدیم. دوباره می بینیم شروع شد! بعد می فهمیم که حضرت آقا(حفظه الله) چیزی را می بینند که ما نمی بینیم!

کسی که مسبب این جور جلسات است، خودش هم باید جواب بدهد. حالا دنبال این افتاده اند که چه کسی مسئول چنین جلسه ای بود، چه کسی دعوت کرده، چه کسی آورد و چه کسی برد! ما نه دعوا داریم، نه فحش می دهیم، می گوییم ایشان حرفش به شدت غیر منطقی، به شدت از حنجره اسرائیل و صهیونیست و در عمق جنگ نرم، سربازی امریکاست، باید جوری حرف زد که بشود جواب داد. یک عده جمع می کنند کف و سوت می زنند! داریم بحث علمی می کنیم، کف و سوت و صلوات ندارد، سکوت دارد.

سکوت دارد که ببینیم آخر این بحث علمی چه می شود. وقتی بحث قرار است علمی باشد که قرار نیست استادیومی برگزار شود. وقتی ما ادبیات استادیومی را به کار می بریم، در این ادبیات علم هیچ نفوذی ندارد. حالا یک آدم خوش نامی باشد، سابقه ای هم داشته باشد، یک چیزی، این آدم که در دهه شصت زمین خورده! این آقا که در حکومت خود آقایان و دوستان شما زمین خورده. حالا آخر عمری که پایش لب گور است، می خواهد ولایت را مسخره کند؟! "ویل لکل همزه لمزه"، یعنی کسانی که علم نقد کردن ندارند، تحقیر و تخریب و مسخره می کنند!

تشکر می کنیم از کسانی که از همان اول پای کار آمدند. نظری که سردار غیب پرور، امام جمعه محترم، حضرت آیت الله دستغیب و بزرگان این مملکت و استان دادند و حرف خود را زدند.

وقتی یک دوره هشت ساله ولایت زدایی و دین زدایی را تجربه کرده اید و خودتان هم فهمیده اید که خریدار ندارید، حالا که ملت اقبال کوچکی نسبت به شما کرده اند، دوباره از این اقبال بساط دین زدایی و ولایت زدایی راه نیندازید. جلسه بگیرید و بحث کنید. سمینار بگذارید، سخنران دعوت کنید، رسانه ها فیلمبرداری و پخش کنند، مثل مناظره های صدا و سیما در اول انقلاب. لائیک می نشست، کمونیست می نشست، می نشستند و صحبت می کردند. شهید مطهری(ره) می فرمایند: جزء افتخارات نظام این بود. بعد می گویند فتنه فتنه نکنید، بساطش تمام شد، سه ماه است فتنه فتنه نکرده ایم، تمام نبوده، این آتش زیر خاکستر است.


در بحث مناظره هم، این روشی که برخی پیش گرفته اند، درست نیست! اینکه به دعوا و مرگ بر فلان بکشد که مناظره نیست! یکی عناد را زیاد می کند، طرف دیگر هم تفرقه را بیشتر می کند! کسانی که در چنین جلساتی شرکت می کنند اگر چیزی برای گفتن داشتند، در جمعی که همه داد می زنند نمی رفتند، به جایی می رفتند که گوش بدهند. منظور حضرت آقا(حفظه الله) از اینکه دانشگاه ها کرسی آزاد اندیشی راه بیندازند و بحث های علمی بکنند، این نیست که عده ای کف دستشان چیزی بنویسند، داد بزنند و طرفین مناظره هم نفهمند که چه می گویند!

مناظره راهکارهای خودش را دارد، با وقت قبلی و مطالعه از مبانی شروع می کنند، به کلیات می رسند و در آخر هم به فروع ختمش می کنند. در جاهایی به اتحاد می رسند، در جاهایی هم به اتحاد نمی رسند. فضای استادیومی برای مناظره کردن اصلا سودی ندارد.
 

لینک صوتی


کانال تلگرام رهپویان
 ...: مثل همیشه نکته سنج.

سه‌شنبه 25 آذر 1393
 بچه مذهبی: ای ول سید
خدا حفظت کنه .
سه‌شنبه 25 آذر 1393
 محمد: احسنت
دوشنبه 24 آذر 1393
 ......: احسنت بر آقا سید

دوشنبه 24 آذر 1393
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات