برنامه آينده
شنبه‌های پاک | همراه با کاروان اسرا

سخنران: حجت‌الاسلام انجوی‌نژاد
مداح: حاج مهدی سلحشور
قاری: آقای سیدجواد هاشم‌زاده

زمان: شنبه27 شهریور 1400 | همراه با نماز مغرب و عشاء
مکان: صحن حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)
رهپويانسه‌شنبه 22 اردیبهشت 1394 نسخه چاپی
شرح ما وقع تعطیلی جلسات کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز

یا لطیفراه کاروان عشق از میان تاریخ می گذرد و هرکس در هر زمان بدین صدا لبیک گوید، از ملازمان کاروان کربلاست.


با توجه به درخواستهای مکرر علاقمندان و تعدد تماس های ایشان با روابط عمومی و دفتر کانون مبنی بر اطلاع از ابعاد بیشتر موضوع، ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجهات همیشگی مخاطبین گرامی، موارد ذیل جهت اطلاع اعلام می گردد.

همانطوریکه مطلعید کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز یکی از بزرگترین مراکز فعال فرهنگی کشور بوده که از سال 76 تاکنون با اتکاء به حدیث ارزشمند ثقلین و ارتباط مستمر با اهل بیت(س) و معارف، همواره در راستای تقویت ارزشهای والای جمهوری اسلامی و تحکیم ولایت فقیه و سوق دادن جوانان به سمت کمال و سعادت اخروی که همان هدف خلقت بشریت بوده گام برداشته و به لطف الهی با موقعیتهایی نیز روبرو بوده است.

از اهم فعالیتهای این کانون فرهنگی برگزاری بزرگترین اعتکاف جوانان کشور، اعزام پرجمعیت ترین کاروانهای زیارتی مشهد مقدس، عتبات عالیات، مناطق جنگی، برگزاری بزرگترین جلسات هفتگی و مناسبتهای مذهبی و نیز برگزاری دوره های فرهنگی، عقیدتی، سیاسی و ... می باشد.

بدنبال گسترش فعالیتهای این کانون فرهنگی طی سالهای 76 الی 80 در شهر شیراز و استقبال همشهریان عزیز، نبود فضای فرهنگی مناسب جهت ادامه هرچه باشکوهتر فعالیت ها و برنامه ها، اداره امور این کانون فرهنگی را با مشکلات جدی مواجه ساخت.
محورهای اصلی مدنظر، برگزاری جلسات هفتگی و مناسبتهای مذهبی، گسترش شبکه عظیم جوانان حسینی، کارآفرینی فرهنگی با نگاه ایجاد اشتغال و ارائه خدمات فرهنگی در سطح شهر شیراز بوده است.

1- در سال 1380 مرحوم حاج جواد جلایر با دعوت از حجت الاسلام و المسلمین انجوی نژاد و مجموعه رهپویان وصال برای حل مشکل مکان ایشان پس از مذاکرات مختلف نهایتاً در تاریخ 80/7/8 با حضور و تائید حضرت آیت الله حائری شیرازی( نماینده وقت ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز) و حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب(تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی) و تعدادی از مؤمنین شهر اقدام به وقف قطعه زمینی به مساحت حدود 2600 مترمربع در خیابان شهید آقایی شیراز جهت احداث حسینیه سیدالشهداء(ع) به منظور استفاده کانون فرهنگی رهپویان وصال نمود و در همان تاریخ صیغه وقف توسط حضرت آیت الله دستغیب قرائت گردید. (پیوست شماره یک وقف نامه مورخ 80/7/8)

2- با پیگیری واقف و تعدادی از مسئولین و گروهی از مهندسین اجرایی عضو کانون رهپویان وصال، پس از تفکیک قطعه زمین مورد نظر از مابقی اراضی مرحوم جلایر نهایتاً در تاریخ 83/9/10 پروانه ساختمانی احداث مجتمع فرهنگی مذهبی و حسینیه سیدالشهداء(ع) با ده هزارمترمربع زیربنا از شهرداری شیراز اخذ و عملیات اجرایی آن آغاز گردید. (پیوست شماره 2 تصویر پروانه ساختمانی)

3- عملیات اجرایی ساختمان با حمایت مادی مرحوم جلایر و متعاقباً با پیگیری متدینین و مجموعه رهپویان وصال با کمک های مادی و معنوی دولت محترم دستگاه های خدمات رسان شهرداری شیراز و افراد خیر و مهندسین اجرایی با ارائه خدمات رایگان تا مرحله فعلی انجام گردیده است. شایان ذکر است صرفاً در یک مرحله بعد از واقعه بمب گذاری سال 87 دولت محترم مبلغ 450 میلیون تومان به تکمیل ساختمان مساعدت نموده است. (پیوست شماره 3 مستندات مربوطه)

4- متاسفانه گردش روزگار مهلت دیدن بهره برداری از ساختمان مجتمع مذکور را به مرحوم جلایر نداد و ایشان در 20 خردادماه سال 92 دیدار حق را لبیک گفت.

5- وقف نامه مجتمع مذکور در تاریخ 92/7/27 به تائید اداره تحقیق اوقاف استان فارس رسیده به عنوان موقوفه عام ثبت گردید. علیرغم صراحت قانونی مبنی بر صدور احکام هیئت امناء، طبق نظر و معرفی امام جماعت راتب(حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد) و نیز توصیه های مکرر دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس، اداره اوقاف از انجام این مهم استنکاف ورزیده و صدور احکام را بدون ذکر هیچ دلیل خاصی معطل گذاشته است.

6- در اواخر سال 93 و پس از تعلل مکرر اداره اوقاف در صدور حکم اعضاء هیئت امناء که توسط حجت الاسلام انجوی نژاد معرفی شده بودند، ورثه واقف با ارائه یادداشتی بدون تاریخ و تائید شهود منصوب به مرحوم حاج جواد جلایر مدعی گردیدند که مرحوم تولیت حسینیه را به صورت موروثی در اولاد خود تعیین نموده و مدیریت مجتمع می بایستی توسط ایشان انجام گردد و متاسفانه مطلب فوق را در تاریخ 93/7/30 در دفترخانه شماره 71 شیراز به صورتی بسیار عجیب ثبت کرده و به اداره اوقاف ارائه نمودند. (پیوست شماره 4 و 5 متن یادداشت و متن ثبت شده در دفترخانه 71)

7- در تاریخ 93/8/7 آقای محمدامین جلایر با ارائه نامه ای 16 شرطی ادامه فعالیت مجموعه رهپویان وصال در مجتمع مذکور را منوط به قبول شرایط عجیب فوق نمود. (پیوست شماره 6)

8- متاسفانه اداره کل اوقاف با اخذ استعلام از واحدهای داخلی خود علیرغم وجود حکم موقوفه عام قبلی در حال صدور حکم تولیت برای ورثه مرحوم جلایر می باشد.

»»» توضیح چند نکته:
اول: در مجتمع مذکور درصد قابل توجهی از هزینه های احداث توسط دولت محترم، شهرداری شیراز، دستگاههای خدمات رسان، مهندسین اجرایی و مردم خیر شهر شیراز تامین شده است و این مهم بدلیل ارادت به ساحت مقدس حضرت سیدالشهداء(ع) و حضور مجموعه رهپویان وصال صورت گرفته است.

دوم: طبق فتوای مراجع و مقام معظم رهبری(مد ظله) دادن تولیت توسط واقف باید هنگام ابقاء وقف باشد در غیر اینصورت حق تعیین تولیت پس از آن برای واقف وجود ندارد، همچنین عنوان می فرمایند مساجد و حسینیه ها تولیت بردار نیستند.

سوم: پیگیری تعدادی از افراد سیاسی جهت فشار به اوقاف به منظور حذف رهپویان وصال جای تأمل دارد.

چهارم: با توجه به برگزاری چندین نوبت مراسمات مذهبی در ساختمان در حال احداث مجتمع و حسینیه من جمله برگزاری نماز جماعت در روز وقف زمین مجتمع پس از خواندن صیغه وقف توسط حضرت آیت الله دستغیب، احیای شبهای قدر، اربعین شهدای رهپویان وصال در سال 87، عزاداری محرم در سالهای 85 تا 87، نماز جماعت در نوبتهای مختلف و غیره عملاً قبض موقوفه مذکور صورت گرفته است.

گزارش فوق به انضمام پیوست های مربوطه در اختیار کلیه مسئولین ذی صلاح جهت رسیدگی قرار گرفته و در زمان مورد نیاز منعکس خواهد گردید.

کانال تلگرام رهپویان
 فاطمه: خدارا شکر که کانون باز شد.
سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1394
 فاطمه: سلام اگر میشه همه ی مردم ایران راباخبر کنیم .
حیف نیست این کانون 14 تا شهید داده .
خانم ها اقایون تسلیم نشید دست به دست هم بدید هرکاری که میتوانید انجام بدید.
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394
 گمنام: یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم.ً...نور امام حسین علیه السلام خاموش شدنی نیست.یاعلی
شنبه 26 اردیبهشت 1394
 مهسا: وای خدای من چرااااا
جمعه 25 اردیبهشت 1394
 مریم: سلام خبر تعطیلی کانون بسیار ناراحت کننده و تاسف آور است. این مکان مقدس به نام امام حسین و اهل بیت خاصه امام عصر هست از وقتی هم خون شهدا در آن ریخته شده قداستش را بیشتر کرده. از دست خیانت کاران به اسلام و خون شهدا بخدا شکایت می کنیم. به گوری چشم دشمن کانون بهتر از همیشه فعالیت را از سر خواهد گرفت انشاءالله. دعای امام زمان بدرقه راه تمام خادمین اسلام خاصه آسید عزیز.
جمعه 25 اردیبهشت 1394
 من: خیلی جالبه که با بند پ جلو علمدار کربلا قد علم میکنن
کانون مال امام حسینه،شوخی بردار نیستااز ما گفتن بود مسولین محترم.

جمعه 25 اردیبهشت 1394
 میرزا: عامو بیخیال شیراز.جمع کنیم بریم کارفرهنگی و تاسیساتی داخل سوریه و عراق.
:/
جمعه 25 اردیبهشت 1394
 محمد: با سلام شما دو شاهد بسیار مهم دارید . ایت الله دستغیب و ایت الله حایری که در مجلس وقف حضور داشتند . چرا با وجود این دو بزرگوار بازم مشکل دارید ؟ اگر قراره مثل اب خوردن این دو شاهد رو نادیده بگیرن دیگه به چی امید داشته باشیم ؟
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394
 جامانده87: در صفوف ایستاده بر نماز ابن ملجم ها فراوانند باز.....
سر به لاک خویش بردیم ای دریغ
نان به نرخ روز خردیم ای دریغ.....
اصلنم منظورم بعضی از به اصطلاح سیاسیون نبودا.....
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394
 عظیم: جانا سخن از دل ما گفتی .به عینه حس میکنم مشکلاتی که دارید که گوشه ای از حکایت عقب ماندن فارس از قافله پیشرفت مذهبی جوانان فارس هست. و چه تلخ است وقتی در این عقب ماندگی دست متجران بظاهر مذهبی را میبینی که برای این رفتارهای خود چه توجیهات عجیبی دارند.دلم نمیخواهد بگویم اما....مرده باد تفکر ابو موسی اشعری
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394
 جوانان ارسنجان: ما تمام دلخوشیمون این بود که 120 کیلومتر راه رو بیایمو از این مجلس معرفت کسب کنیم....
مسوؤلین محترم ؛؛امتحان واقعی الأن هست..
ایشااله مردود نشید...
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394
 خودم: خوبه کشورمون اسلامیه واینقدر اوضاع داریم برای یه کار دینی والا
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394
 متشحط: سلام اگه مقتل شهدا اونجا نبود اینقدر درد نداشت
پنجشنبه 24 اردیبهشت 1394
 یازهرا: تولد دوبارمو مدیون کانونم هرکااااری از دست ما برمیاد بگید تا همانطور که کانون مارو نجات داد ماهم بتونیم نجاتش بدیم
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 یا زهرا: تمام امید ما کانون هست تروخداااا نزارید ناامید بشیم
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 اقاقيا: تو رو خدا برش گردونيد..تو رو خدا کوتاه نيايد
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 جامانده87: به قول همه بزرگا قدیمیا کار امام حسین رو زمین نمیمونه.....
سیاسی یادشون باشه چجوری کجا سیاسی شدن بزرگ شدن.....
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 راوی: دوستان یه سری از خبرگزاری ها خبر تعطیلی کانون رو منتشر کردند حتما برید و کامنت بذارید.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 عاشق حسین: ومکرو ومکرالله .الله خیر الماکرین انشاا الله خداوند کید و مکر اهل غفلت را به سوی خودشان برگرداند.. به کوری چشم شیاطین کانون هیچ وقت تعطیل نمیشه.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 عاشق حسین: ومکرو ومکرالله .الله خیر الماکرین انشاا الله خداوند کید و مکر اهل غفلت را به سوی خودشان برگرداند.. به کوری چشم شیاطین کانون هیچ وقت تعطیل نمیشه.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 عاشق حسین: ومکروا مکرالله والله خیر الماکرین ان شاء الله خداوند کید و مکر اهل غفلت را به سوی خودشان برگرداند. به کوری چشم شیاطین کانون هیچ وقت تعطیل نمیشه.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 راوی: سلام دوستان یکی از کارهایی که ما می تونیم انجام بدیم مطالبه گری
خبر تعطیلی کانون رو به خبرگزاری های مختلف و 20:30 ارسال کنید و بازگشایی اون رو خواستار بشید. فشار افکار عمومی و هیچ وقت دست کم نگیرید.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 مجتبی: دارم دق میکنم تو رو خدا بگید باید چیکار کنیم. سال گذشته شبهای ماه رمضان فقط دو شبش رو نتونستم بیام از پشیمونی و فکرش دارم میمیرم، حالا اگه کانون بخواهد تعطیل بشه چیکار کنم ؟
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 مجتبی: خدا بهتر میدونه که تنها امید من و خانمم برای موندن توی شیراز بعد از خدا کانون و آقا سید هست، دیگه بعد از این مسئله نمیدونم چرا باید توی این شهر بمونم.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 بنده خدا: خیلی از دخترایی که چادری شدن و به اون افتخار میکنن و اعتقاد و باور قلبی دارن از همین مجلس امام حسین و تاثیر سخنان آقا سید بوده و هست. کاش خانواده مرحوم جلایر که خود خانواده ای متدینی هستن، در رفتارشون تجدید نظر کنن.
خدا خودش عاقبت به خیرمان کنه....
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 محمدرضا: اصلا تو هنگم ظلم
اخه تا چ حد
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 منتظر:  باسلام واقعا موندم چی بگم ....
من زیاد نمیرسم کانون بیام اما تمام برنامه های کانون رو از طریق سایت دنبال میکنم این اجحاف بزرگی است در حق آقا سید وبچه های کانون که با این زحمت کانون رو به این مرحله برسونن، بعد مسئولین اداره اوقاف به استناد سندی که تاریخ ثبتش بعد از فوت مرحوم جلایر میباشد..(که این خودش جای بحث داره .که طبق کدام قانون بعد ازفوت کسی چیزی رو به اسمش ثبت میکنند کسی هم جلوشون رو نگرفته؟؟؟)
دست بکار شده وحسینیه ای که زمینش وقف کانون بوده صیغه وقف روش جاری شده رو از این مجموعه بگیرند.....
واقعا باید به مسولین اوقاف این آیه قرآن رو دوباره یاد آور شویم که....این تذهبون؟؟؟؟؟
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 علی رضایی از ارسنجان: خدا جای حق نشسته.....
یدالله فوق ایدیهم.....
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 زهرا: امروز داشتم فکر می کردم چطور یه دستخط فاقد اعتبار از طرف ورثه باعث شده حتی رای نماینده ولی فقیه در استان هم نادیده گرفته بشه که رسیدم به این بند:

"سوم: پیگیری تعدادی از افراد سیاسی جهت فشار به اوقاف به منظور حذف رهپویان وصال جای تأمل دارد."

این نوع سیاست بازی قطعا نافی دیانت است
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
 یلدا: چرا نوشتید "همانطوریکه مطلعید کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز یکی از بزرگترین مراکز فعال فرهنگی کشور بوده "؟؟؟
کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز یکی از بزرگترین مراکز فعال فرهنگی کشور "هست"...
خدا میدونه کانون و آقاسید چه قدر به گردن من و امثال من حق دارن به خدا این حق ما نیست...برای تعطیلی یک جلسه کانون هم باید پاسخگو باشن .پاسخگوی این همه جوون که تنها نقطه آرامش و اتصالشون بهامام زمانشون کانون وآموزه های ناب آقا سید بوده.خواهش میکنیم هرکمکی از دست ماساخته هست اعلام کنید
سه‌شنبه 22 اردیبهشت 1394
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات