برنامه آينده
اطلاعیه

به علت پیشگیری از آسیب های بهداشتی احتمالی جلسات هفتگی، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد!
رهپويانجمعه 1 دی 1396 نسخه چاپی
متن سخنرانی - به سوی بی نهایت - قسمت پنجم / شب پنجم محرم 96
قبل از انجام هر عملی اول موازنه کنید، ببینید ارزشش را دارد؟

یا انیس
سخنرانی حجت الاسلام انجوی نژاد
موضوع: به سوی بی نهایت – قسمت پنجم
۹۶/۷/۳


»»» عناوین اصلی سخنرانی :

» نیروی نفس انسان بسیار قوی تر از شیطان عمل می کند!
» قبل از انجام هر عملی اول موازنه کنید، ببینید ارزشش را دارد؟
» هدف شیطان از شش هزار سال عبادت چه بود؟
» شیطان در سینمای هالیوود!
» خصوصیات شیطان در اسلام!
» شیطان آمده است افرادی که در دوستی با خدا صادق نیستند را با اذیت کردن دور کند.
» جنیان برحسب آموزش هایی که می بینند، به دوازده گروه تقسیم می شوند!
» عالم خلقت دارای دو دسته فیزیک ظاهر و فیزیک باطن است.
» جن از فیزیک باطن عالم مطلع است.
» خصوصیات فیزیکی جن.
» ارتباط با جن مقدور است.

» نیروی نفس انسان بسیار قوی تر از شیطان عمل می کند!
امشب قسمت اول از بحث شیطان و جن را برای شما ارائه خواهم داد. قبل از شروع بحث دو نکته را متذکر می شوم.

اگرچه در عالم خلقت یکی از جنیان به نام شیطان وجود دارد که ما را وسوسه می کند اما حقیقت ماجرا این است که نیروی نفس خود انسان نیز هم در بدی ها و هم در خوبی ها قوی تر از شیطان عمل می کند. همچنین فطرت انسان و دو ملائکه ای که برای ثبت اعمال ما حضور دارند برای اینکه ما را به سمت خوبی ها سوق دهند نیز قوی تر هستند.

مثلاً برخی شعار می دهند که از دروغ متنفریم! راست می گویند. اما حقیقت این است که این افراد زمانی که دروغ می شنوند متنفر می شوند نه زمانی که خود دروغ می گویند. یا یک انسان بسیار بسیار دروغ گو خود از دروغ بیزار است، چون زمانی که به او دروغ می گویند متوجه می شود که کار زشتی است.

بحثی که در شیعه وجود دارد این است که اعمال و گناهان و خطاها خودشان ذاتاً حسن و قبح دارند! یعنی از نظر اکثر علما خود فطرت ما از کار بد بیزار است و کار خوب را می پسندد. کما اینکه اگر یک کودک یک الی دو ساله اگر ببیند طفلی گریه می کند، فطرتاً آن طفل را نوازش می کند. یعنی می داند گریه رنج است ومی داند که یک انسان واقعی در برابر رنج چه عکس العملی باید نشان دهد. بنابراین زمانی که ما از شیطان سخن می گوییم، این شیطان هرچقدر هم بزرگ باشد، که بزرگ هم هست، اما اگر انسانی در مسیر بی نهایت باشد شیطان اصلاً نمی تواند حریف او شود!

» قبل از انجام هر عملی اول موازنه کنید، ببینید ارزشش را دارد؟
نکته دوم، چیزی که برای مقاومت دربرابر ناراحتی هایی که شیطان برای ما ایجاد می کند، همچنین برای مقاومت ما برای رسیدن به لذت بی نهایت موثر است، تناسب زمان است. یعنی مثلاً به شما می گویند که برای رسیدن به یک زندگی مناسب و ایده آل باید در مدرسه و دانشگاه خوب درس بخوانید. اگر در این بازه زمانی روزی هشت ساعت را برای درس خواندن اختصاص دهیم در حدود ده سال یا کمتر باید درس بخوانیم. این هفت تا ده سالی که مثلاً تا مقطع دکترا شما درس می خوانید، در زندگی شما تا چهل سال بعد تاثیر دارد. اگر تناسب بگیریم ده سال به ازای چهل سال ارزش دارد. بنابراین دغدغه و رنج درس خواندن و از خواب و خوراک زدن را برای خود هموار می بینیم چون چهل سال بعد را می بینیم که دارای اعتبار و زندگی خوب خواهیم بود و از لذت های دنیا بهره مند خواهیم بود.

یا مثلاً به شما می گویند اگر یک ساعت بدوید، ما جایگاه خوبی برای استراحت و پذیرایی و خوراک خوب به مدت دوساعت به شما خواهیم داد! معمولاً چنین پیشنهادی را قبول می کنند. اما اگر بگویند به ازای یک ساعت دویدن شما صد ساعت امکانات به شما می دهیم، قطعاً انسان ها قبول خواهند کرد! اگر بگویند یک روز رنج بکش و هفت روز آزاد باش، قبول می کنند!

مردم ما در حال حاضر شش روز ازهفته را کار می کنند به امید اینکه پنج شنبه و جمعه را تعطیل باشند و خوش بگذرانند! حال اگر برعکس این ماجرا را پیشنهاد بدهند، بگویند شما یک روز را به شدت کار کن و به ازای آن هفت روز آزاد باش، غالب انسان ها قبول خواهند کرد! حال اگر بگویند یک ماه تلاش کن و یازده ماه از سال را آزاد باش باز هم انسان ها قبول خواهند کرد. اگر بگویند یک سال تلاش کن و به ازای آن ده سال آزاد باش، یا بگویند دو سال تلاش کن و صد سال آرامش داشته باش، یا بگویند ده سال تلاش کن و هزار سال آرامش داشته باش، و اگر بگویند صد سال تلاش کن و به ازای آن صد هزار ملیارد ملیارد سال  یعنی تا بی نهایت در قیامت شما در آرامش خواهید بود،عقل سلیم حتی در انسانی که خدا را چندان قبول ندارد، می گوید اگر حتی ده درصد احتمال دارد که خدا راست بگوید، باز هم می پذیرد که این سی الی چهل سال را بیشتر رعایت کند تا در قیامت به راحتی زندگی کند و آسایش و آرامش داشته باشد.

یکی از دغدغه هایی که شیطان اجازه نمی دهد ما داشته باشیم، همین موازنه و تناسب زمان است! حضرت امام در بحث اخلاق می فرمودند اگر می خواهی فلان خطا را انجام دهی اول وزن کن و ببین چقدر لذت خواهی برد و چقدر لذت از دست خواهی داد! اگر ارزشش را داشت، آن خطا را انجام بده! فلان کار خوب را می خواهی انجام دهی، حساب کن زحمتی که برای این کار خوب می کشی، چقدر برایت رنج و چقدر اجر خواهد داشت، موازنه کن و اگر دیدی ارزشش را ندارد آن را انجام نده!

این مباحث فقط برای امثال  شما که دهه محرم اهل هیئت هستید و خدا و قیامت و معاد برایتان ثابت شده است، نیست. این مباحث عقلانی هستند و امیرالمومنین(ع) در آن زمان با منکر های خدا نیز به همین شکل بحث می کردند! می فرمودند " آیا احتمال سود و یا ضرر در زندگیت نمی دهی که بر مبنای همان احتمال عمل کنی؟ " مثلا به شما می گویند دو کیلو پیاز بخر، احتمالاً طی چند روز آینده گران خواهد شد. شما اینگونه فکر خواهید کرد که من کمی پیاز می خرم، در چند روز آینده یا سود خواهم کرد و یا تفاوتی نمی کند و آن ها را مصرف می کنم! برای امثال ما که صد در صد قبول داریم که خدا و قیامت وجود دارد و سخنان خدا صد در صد راست است، چرا میزان لذتی را که از معصیت می بریم با میزان لذتی که از دست می دهیم را وزن نمی کنیم؟ و چرا میزان محبتی که برای خدا رنج می بریم و تحمل می کنیم با میزان اجر و پاداشی که می گیریم را وزن نمی کنیم؟ این موازنه را همیشه در ذهن داشته باشید.

» هدف شیطان از شش هزار سال عبادت چه بود؟
در ابتدا تاریخچه ای کوتاه از باب یادآوری و تکمیل خدمتتان عرض می کنم. شیطان یکی از جنیان بود که به دلیل اینکه بسیار خدا را عبادت کرده بود، به عُزازیل به معنای عزیز کرده خدا مشهور شد. این نام را فرشتگان برایش انتخاب کردند، نام حقیقی او ابلیس بود که احتمالاً بعداً او را اینگونه نامگذاری کردند! شیطان شش هزار سال در عرش به طمع مدیریت بر عالم عبادت کرد چون می دانست خدا بی نهایت، بالاخره این بی نهایت را به یکی از مخلوقاتش هدیه خواهد داد و گمان می کرد حال که در عالم خلقت، ملائکه و جنیان وجود دارند، چون در میان جنیان من از همه برتر هستم بنابراین خداوند این مدیریت را به من خواهد داد! پس از شش هزار سال که خداوند آدم را خلق کرد و گفت می خواهم بی نهایت را به این آدم اعطا کنم، شیطان این خواسته خدا را برنتافت و عصیان کرد و زمانی هم که با خدا صحبت می کرد، خدا به او گفت تمام آن شش هزار سال را برای رسیدن به این مقام به جا آورده بودی بنابراین همه را هدر داده ای و تو تا ابد در جهنم خواهی ماند!

ما یک عبارت شیطان و یا ابلیس داریم که در ادیان الهی یکسان تعریف شده اند منتهی در یهود و مسیحیت مقداری خرافات نیز به آن اضافه شده است. موارد یکسان را عرض خواهم کرد، بخش خرافاتی آن ها این است که در حال حاضر شیطانی که بر اساس تعالیم منحرف شده مسیحیت توسط هالیوود در حال معرفی شدن است، اصلاً آن شیطان اصلی نیست!

» شیطان در سینمای هالیوود!
زمانی که رسم شده بود که با تقلید از فیلم ها و سریال های هالیوود، در ماه رمضان سریال های ضد شیطان می ساختند، در آن زمان فیلم ها را نقد کردیم که شیطانی که شما اینگونه مجسم می کنید که ابتدا یک دختر است و بعد تبدیل به یک وکیل می شود و در جسم انسان ها حلول می کند و آن ها را فریب می دهد، همان شیطان خرافی شده مسیحیت است!

چرا جمهوری اسلامی در ماه رمضان عرفان مسیحی را ترویج می کند؟ اسلام این شیطان را قبول ندارد! این شیطان هالیوودی که حتی در متون انجیل و تورات نیز اغراق کرده اند و به آن ها نیز پایبند نبوده اند، شیطانی که جسم و شاخ و سم دارد و دارای لشکریان زیادی است و می تواند در جسم انسان ها حلول کند مثل سلسله فیلم های طالع نحس که کودکی را نشان می دهند که رسماً شیطان است! یعنی شیطان حتی در جسم انسان دیگری حلول نکرده است بلکه نطفه آن در شکم مادر قرار گرفته است و مادر شیطان را زاییده است و هیچ کس نمی تواند او را نابود کند! یا مانند فیلم های جن گیر که در یک انسان عادی حلول می کند و از او کار می کشد! باز هم این خیلی قابل تحمل تر است نسبت به فیلم های طالع نحس که شیطان در آن صاحب جسم است، یعنی یک مدل انسان که شیطان است!

در هالیوود شیطان دارای لشکریانی است و رقیب و هم عرض خدا و با همان توان معرفی می شود و در بسیاری از موارد شیطان شکست نمی خورد! مثلاً در طالع نحس قسمت پنجم کودک معصومی را نشان می دهد که به سمت دوربین نگاه می کند و یک لبخند شیطانی می زند و در نهایت به سمت قبرستان باز می گردد، به این معنا که من هستم و شما توان مقابله با من را ندارید! یا مثلاً در فیلم جن گیر شیطان به جنگ با کشیش می رود و در نهایت کشیش مجبور می شود که با کشتن خودش شیطان را نابود کند! این فیلم ها به هیچ عنوان سندیت الهی ندارند، بلکه زاییده تخیلات خود بشر هستند!

کلیپی به نام اغوا راجع به سینمای هالیوود و انواع شیاطینی که معرفی می کند را آماده کرده ایم که به دلیل حضور برادران و خواهران کم سن امکان پخش در این جلسه را نداریم، در کانال رهپویان کلیپ را می توانید دانلود کنید اما تاکید می کنم که به هیچ وجه کودکان این فیلم را نبینند چون کودکان با دیدن حتی یک صحنه ممکن است تا سال ها به کابوس شبانه اش تبدیل شود.

» خصوصیات شیطان در اسلام!
خصوصیاتی که در اسلام و قرآن کریم راجع به شیطان گفته می شود به این شرح است:
1. بسیار ضعیف است! بارها در ماه های رمضان گفته ام که شیطان قطعاً در ماه رمضان در غل و زنجیر است، پس این همه گناهی که در ماه رمضان انجام می شود از کیست؟ امام صادق(ع) می فرمایند: " در روز قیامت انسان را می آورند و مدعی است که شیطان من را فریب داد! شیطان را می آورند و می گوید من اصلاً این انسان را نمی شناسم! " خدا نیز می گوید شیطان اصلاً تو را نمی شناسد، خودت و نفست تو را فریب داده اند!

2. عدم تسلط! در چند قسمت از قرآن آمده است که شیطان بر شما سلطان ندارد، تسلط ندارد. نمی تواند حتی دست تو را تکان دهد چه رسد به اینکه بخواهد در جسم انسان ها حلول کند و یا از شکم یک انسان زاییده شود. غیر ممکن است!

3. شیطان وسوسه کننده است. یعنی اگر میل به انجام کاری داشتی تو را ترغیب می کند و اگر میل به انجام کاری نداشته باشی توان مقابله با تو را ندارد!

4. از نفس به مراتب ضعیف تر است. چون خداوند تبارک و تعالی در وجود ما یک الهه ملکوتی و یک بت زمینی قرار داده است. " در اندرون منِ خسته دل ندانم کیست / که من خموشم و او در فغان و در غوغاست " نفس مطمئنه ما با نفس اماره در حال فغان و دعوا هستند! تو انسان هستی، انسان بسیار برتر از جن آفریده شده است. تو اگر حتی تبدیل به یک انسان بد هم بشوی، قرآن کریم راجع به بلعم باعورا می گوید " فَأتبَعُهَ الشَیطان " شیطان در مقابل بلعم باعورا زانو زد و شاگردی کرد و از او درس شیطنت گرفت! بنابراین چون انسان بسیار عجیب خلق شده است، اگر بد باشد صدهزار شیطان شاگردی او را خواهند کرد! در خوبی نیز صدهزار از ملائکه شاگردی او را خواهند کرد! انسان در خلقت برای به اوج رفتن و یا به سمت حضیض ذلت رفتن رقیب ندارد!

» شیطان آمده است افرادی که در دوستی با خدا صادق نیستند را با اذیت کردن دور کند.
مرحوم دولابی می فرمودند " شیطان سگ خانه خداست " پرسیدند منظور شما چیست؟ گفت " سگ فقط کسانی را که با صاحب خانه آشنا نباشند و یا صاحب خانه اجازه ورود به آن ها ندهد، پاچه می گیرد! اگر با صاحب خانه دوست باشی خود را کنار می کشد تا شما با خدا صحبت کنی! اصلاً شیطان آمده تا افرادی که غل و غش دارند و می خواهند به سمت خدا بروند اما دوست نیستند را اذیت کند و نگذارد دوست شوند! زمانی که دوست شدی، دیگر شیطان حتی اگر بخواهد هم نمی تواند جلویت را بگیرد.

زمانی که انسان ها به سمت بی نهایت رفتند و به ترتیب خطوط موانع اول و دوم و سوم و... را پشت سر گذاشتند و زمانی که پا از زمین کنده شد، از این جا به بعد دیگر شما در جاذیه شیطان قرار نداری که تو را به سمت خود بکشد. موانع رسیدن به بی نهایت را در جلسات بعد عرض خواهیم کرد. قدم های اول رفتن به سوی بی نهایت سخت است، در مابقی قدم ها شما انقدر سبک شده ای که خود به خود حرکت می کنی.

در روایات داریم که "خواب مؤمن عبادت است". برخی از ما می خوابیم و فکر می کنیم خواب ما نیز عبادت است! در روایت از خواب مومن سخن به میان آمده است، چرا؟ چون روح مؤمن در رفتن به سوی بی نهایت در خواب هم نمی ایستد، حرکت می کند. البته خواب بعضی از ما نیز عبادت است. چون زمانی که بیدار هستیم، انقدر مردم را اذیت می کنیم، حداقل اگر بخوابیم کمتر گناه کرده ایم! خواب مؤمن، یعنی کسی که خودش را از بند های شیطانی رها کرده و به سمت آسمان می رود، بنابراین مومنین در خواب هم به سمت خدا پیش می روند.

زمانی که شیطان وارد زمین شد، اولین کاری که کرد لشکر کشی بود و برای این لشکر، کادر و ارکانی گذاشت. کارگزاران لشکر شیطان، گروه هایی از جنیان را به خدمت گرفت! در سینما هالیوود نشان می دهند که شیطان زمانی که ظهور می کند، به خاک نهیب می زند و تمام یارانش را در طول تاریخ جمع می کند، مانند فیلم ارباب حلقه ها! درحالیکه این رجعت در شیعیان وجود دارد که امام زمان(عج) نهیب می زنند و یارانشان از خاک بلند می شوند. اما چیزی به نام رجعت شیطانی نداریم که شیطان می تواند کافران را نیز از خاک بلند کند!

پس زمانی که شیطان وارد زمین شد، شروع به نیروگیری از میان جنیان کرد. و همین داستان را برایشان شرح می داد که بی عدالتی شده است. ما جنیان سالیان سال است که کار و عبادت می کنیم اما خدا یک عزیز کرده خلق کرده است و ما ناگهان رانده شدیم، درحالیکه شش هزار سال عبادت کرده بودیم. اگر بتوانیم آدم را نابود کنیم، کار تمام است! سپس لشکریان را تقسیم بندی کرد و آموزش داد. جن علم لَدُنی ندارد، نیاز به آموزش دارد. ما در دنیا چهار بعد داریم، درحالیکه جن شش بعد دارد و جن کودک زمانی که به دنیا می آید نیاز به آموزش دارد. پس از آن آموزش ها تبدیل به چندین گروه متخصص در حیطه انسان ها شدند! این طایفه از جن انقدر کینه ای هستند که کار و زندگی را رها کردند، نزدیک به هشت هزار سال است تخصصی آموزش می بینند که تو را فریب دهند.

» جنیان برحسب آموزش هایی که می بینند، به دوازده گروه تقسیم می شوند!
1. دسته اول از گروه جنیان، وُلهان نام دارد.  تخصص این دسته در نماز و وسواس است! چقدر جالب است که شیطان برای نماز و وسواس برنامه دارد یعنی از آنجا که نماز ستون دین است، معلوم می شود که وسواس نیز ستون شیطان است! گروه ولهان آموزش تخصصی می بینند که در حیطه نماز و وسواس تو را منحرف کنند.

2. دسته دوم، هِفاف. متخصص در ایجاد ترس و وهم! توهم به معنای سوءظن است، یعنی فکر کردن راجع به مسائلی که درمورد آن ها قضاوت می کنی درحالیکه اشراف نداری. این گروه که عالم انسان را بهم ریخته اند و انسان ها را به جان هم می اندازند افرادی هستند که شما را وسوسه می کنند که راجع به مسائلی در میان دوستان و آشنایان قضاوت کنید درحالیکه اشراف ندارید، درنتیجه سوءتفاهم برایتان ایجاد می کنند!

3. دسته سوم، زلمبور. این گروه مخصوص بازار هستند! مفهوم عام بازار در حقیقت به معنای اقتصاد و پول است. زلمبور ها از پرکارترین گروه جنیان هستند. امام صادق(ع) می فرمایند: زمانی که بازار و اقتصاد شروع به کار می کند، پرچم شیطان بالا می رود، سپس بیست دقیقه پس ازرفتن مردم از بازار، پرچم را پایین می آورد. این بیست دقیقه را نیز صبر می کند که مطمئن شود همه رفته اند. لذا در برخی از بازارها که 24 ساعته باز هستند، گروه زلمبورها حسابی درگیرند، مانند اطراف حرم امام رضا(ع) در مشهد.

4. دسته چهارم، ثُبَر. این گروه زمانی که ناراحتی و مصیبتی برای انسان ها پیش می آید، سریع وارد می شوند. شروع به وسوسه می کنند، این همه دعا کردی، این همه خدا خدا گفتی، این هم نوکری امام حسین(ع) کردی، پنج دقیقه پیش صدقه دادی و تصادف کردی! این گروه در زمان بلا و مصیبت تخصصی وارد می شوند که کفر را به تو تحمیل کنند. دقت بفرمایید، اغلب ما انسان ها در بلا و مصیبت، کافر نمی شویم، اما کفر می گوییم! برای این گروه از جن همین کافی است که تو کفر بگویی! استدلال می کنند که بعد از چندین بار کفر گفتن، بلاخره ممکن است کافر نیز بشود.

5. دسته پنجم، عَبیَض. این گروه در زمان خشم وغضب تو را راهنمایی و وسوسه می کنند که بدترین حرف ها را بزنی! عزیز من با این بنده خدا دعوا کرده ای؟ شاید یک ماه دیگر بخواهید آشتی کنید، پل های پشت سرت را خراب نکن. امام صادق(ع) می فرمایند: "همه اسرارت را با دوستت در میان مگذار! چون یک روز دشمنت می شود"  چون در این روایت مقداری سوءظن نهفته دارد، همه آن را قبول می کنیم، چون مایه شیطانی نیز دارد. اما قسمت دوم روایت را اصلاً نمی خوانیم " و با دشمنت تمام پل های پشت سرت را خراب نکن، شاید روزی با هم دوست شدید" می خواهید تو چشم هم نگاه کنید، در دشمنی سخت نگیرید!

بنابراین گروه عبیض کاری می کند که در زمان خشم، بدترین حرف را بزنی، و حتی الامکان دیگر پلی پشت سرتان برای ارتباط دوباره نباشد. در روایت داریم یکی از زمان هایی که فرشتگان می بینند شیاطین به شدت در رقص و پایکوبی و شعف هستند، زمانی هست که عده ای از شیاطین از زمین می آیند و خبر می دهند که دو نفر را به جان همدیگر انداخته اند، اوج لذتشان است!

6. دسته ششم، عامور. مخصوص شهوت هستند! زمانی که شهوت تحریک می شود، سعی می کنند از این موقعیت سوءاستفاده کنند. جلسه عمومی هست بیشتر از این توضیح نمی دهم.

7. دسته هفتم، داسم. مخصوص فتنه های درون خانه هستند! فتنه های درون خانه تعاریف مختلفی دارند. بدترین نوع فتنه درون خانه، ظلم در خانه است! در روایت داریم قوی ترین عضو خانواده، در یک خانه ممکن است قوی ترین عضو پدر باشد، در خانه ای دیگر مادر، خواهر بزرگه، داداش بزرگه، داداش کوچکتر که از همه قوی تر شده است و...؛ زمانی که ضربه ای به ظلم بر گوش و تن یکی از اعضای خانواده می زند، خداوند تبارک و تعالی می فرمایند اگر جبران نکند او را در آتش خالد نگه می دارم!! من اعضای این خانواده را به او سپرده بودم! بزرگ خانه بوده، زورمند خانه بوده، امام رضا(ع) می فرمایند: "عَیالُکُم عَیالَ الله" من ناموسم را، زن و بچه و دختر و پسر را در اختیار او گذاشتم، کتک می زند!! جدیدا خانم ها نیز حتی بدتر از مردها کتک می زنند. آمار یکی از کشورها را می خواندم، درصدی از خانم ها بیش از مردها کتک می زدند! خدا در رابطه با این مورد می فرماید شوخی ندارم!

در یکی از آیات قرآن ذکر شده است " وَاضربوا هُنَّ " زن را بزن! اجازه بدهید مجتهدین با استفاده از روایات، آیات قرآن را تفسیر کنند، شما تفسیر نکن! در زمان عرب جاهلی اگر زنی به شوهرش خیانت می کرد، شوهر بلافاصله با شمشیر زن و مرد را می کشت. فردی خدمت رسول خدا(ص) آمد، عرض کرد زنم خیانت کرده است، می خواهم او را بکشم! پیامبر(ص) فرمودند این کار را نکن، قانون و حدی وجود دارد! " وَاضرِبوا هُنَّ" فقط او را بزن. پیامبر در این موقعیت یک پله کوتاه آمدند، این آیه به این معنا نیست که مردها بروید زنانتان را بزنید و ادب کنید! مگر تو چه کسی هستی که  واهی زنت را ادب کنی؟ مگر تو خودت ادب داری؟ چه کسی تو را ادب کند؟! اجازه بدهید اجتهاد آیه را تفسیر کند.

8. دسته هشتم، مَطرَش. تخصص این گروه، شایعات و دروغ هست! برخی از شایعات انقدر دروغ های بزرگی دارند که قابل باور می شوند. برخی نیز  تواتر دارد، یعنی تو را به این استدلال می رسانند که " تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها" همه دارند می گویند! من دست روی قرآن می گذارم که شیطان در گوش صاحب این ضرب المثل زمزمه کرد و او نوشت، شک نکنید! چون امام صادق(ع) رسماً فرمودند که "حیله مطرش این است که با تواتر یک دروغ را جا بیندازد" تواتر یعنی همه بگویند.

 خدمت امیرالمومنین(ع) رسیدند، آقا فرمودند "فاصله بین حق و باطل چهار انگشت است، گوش و چشم! هر آنچه از گوش            شنیدی باطل است، آنچه با چشمت دیدی، حقیقت است".

9. دسته نهم، قُندُر. تخصص قُندُر، غیرت است! یک نوع غیرت متعادل داریم که باید وجود داشته باشد و همه تعریف آن را می دانیم. غیرت نامتعادل دو بعد دارد: 1. به سمت تفریط یا بی غیرتی می برد. 2. به سمت افراط می برد.

انسان هایی که اهل لغزش هستند را به سمت تفریط می برد، درنتیجه بی غیرت می شوند! و انسان هایی که مؤمن هستند را به سمت افراط می برد! امام صادق(ع) خطاب به مردها و زن ها می فرمایند: "غیرت بی جا هیچ ماحصلی ندارد اِلا مرتکب همان فکر بدی می شود که برای او می کرد" ! مثلاً به یک نفر اعتراض کنند که چرا به فلان نگاه کردی؟ طرف اصلاً نگاه نکرده است! این غیرت بی جا است و باعث می شوی که او نگاه کند!! با غیرت افراطی دقیقاً از آن چه که می ترسی، سرت می آید.

10. دسته دهم، دَههار. انسانی که به سمت بی نهایت می رود، فرشته ها او را در خواب به سمت بی نهایت ترغیب می کنند. دهار نوعی جن از شیاطین هست که تخصصی مربوط به خواب هستند. خواب دیدم فلانی، فلان کار را کرد! این خواب باطل است. یکی از موارد باطل بودن خواب همین است، اگر خوابی باعث سوءظن شود، باطل است! تنها خوابی که در روایت داریم و مطمئن باش که صدرصد رویا صادقه هست، این است که معصومی در خواب بگوید مثلاً من امام رضا(ع) هستم یا خودت متوجه شوی که امام رضا(ع) هست. چون گروه دهار در خواب در همه قالب ها مثل پدر، مادر، رفیقت، انجوی و... می توانند به ذهنت بیایند مگر قالب امام معصوم! یعنی به هیچ وجه نمی شود یک نفر در خوابت بیاید و تو فکر کنی امام رضا(ع) هست اما آن خواب شیطانی باشد! این خواب صد در صد، رویای صادقه هست.

11. دسته یازدهم، قبض. مسئول زاد و ولد در شیاطین است!
12. دسته دوازدهم، تمریح. مسئول گمراه سازی انسان ها با مطالب و کتب ضاله و.... هستند!
چند دسته دیگر هم هستند که چون چندان مبتلا به ما نیست، از آن می گذریم.

» عالم خلقت دارای دو دسته فیزیک ظاهر و فیزیک باطن است.
چون شیطان جزء جن است، شروع به بررسی جن می کنیم. جن ها مدت ها قبل از انسان ها در کره زمین و کرات دیگر سکونت داشتند و طبق روایات در آسمان ها و زمین زندگی می کنند، لذا از خصوصیات زمین بسیار آگاهند. اول بحث فیزیک پنهان را باز می کنم.

زمین ما یک فیزیک ظاهری دارد. هر کاری که ما می کنیم فیزیک ظاهری زمین است یعنی من الان در این میکروفن صحبت می کنم، از طریق باند به گوش شما می رسد، شما یک لباس پوشیده ای، لباس را دوخته ای، خانه می سازی؛ در نیروگاه برق تلاش می کنید و از قلب اتم انرژی هسته ای استخراج می کنید و... تمام این موارد فیزیک ظاهری عالم خلقت محسوب می شوند.

همچنین یک فیزیک باطن در عالم خلقت داریم که اصحاب سِرّ و سِحر از این فیزیک پنهان استفاده می کنند. زمانی که حضرت موسی آمدند و سَحَره فرعون جمع شدند، طنابی نینداختند یا تردستی نکردند بلکه سحر کردند و از طناب مار درست کردند. زمانی که حضرت موسی عصا را انداخت و آن موجود عظیم حاصل شد و همه آن طناب ها را بلعید، سَحَره گفتند این اتفاق از فیزیک باطن خلقت نیست، فقط از جانب خداست. آن ها زودتر از همه ایمان آوردند. آقای حائری هفته پیش فرمودند: " افرادی که در غرب در قلب علم قرار دارند، زمانی که امام زمان(عج) بیایند، از همان ابتدا متوجه می شوند که از طرف خداست! چون امام زمان(عج) چیزهای را نشان می دهند که آن ها متوجه می شوند این موارد نه از فیزیک ظاهر عالم نشأت گرفته است و نه از فیزیک پنهان عالم!

در حال حاضر هم در کشور ما و هم در کشورهای پیشرفته و فوق پیشرفته، در قسمت های امنیتی متخصصین فیزیک باطن عالم داریم و در این زمینه کار می کنند! امروزه فیزیک باطن بسیار امنیتی شده است. یعنی اگر کسی هم بر این علم مسلط باشد، او را قرنطینه می کنند و برای اهداف مملکت از آن استفاده می کنند! اما زمانی اینگونه نبود.

شیخ بهایی با استفاده از فیزیک باطن عالم و با یک شمع، گرمابه ای که 300 نفر می توانستند از آن استفاده کنند را تنها با یک شمع گرم می کرد و دو منار را در اصفهان به گونه ای ساخت که اگر منار سمت راست را تکان می دادی، منار سمت چپ تکان می خورد! خدا لعنت کند استعمارگران انگلیس را! زیر آن شمع را شکافتند که ببینند چه چیزی در زیر این شمع وجود دارد، خاموش شد و دیگر روشن نشد! چون به هیچ چیز وصل نبود، آن ها فکر می کردند به یک منبع گاز وصل است! اصلاً ما در اصفهان گاز نداریم! از طرفی میان دو منار جنبان را شکافتند که ببینند این دو چه ارتباطی با هم دارند، هرچه پایین رفتند چیزی نیافتند، فقط منار جنبان خراب شد! و چهار صد اثر علمی دیگر از شیخ بهایی در تاریخ مضبوط است که هیچ کس نمی داند، دلیل علمی آن ها چیست! چون این علم مربوط به فیزیک ظاهر است اما علم شیخ بهایی از فیزیک باطن بود. به شیخ بهایی گفتند مردم کشور دچار وبا شده اند؛ چهار قطعه سنگ برداشت، بر آن ها وِرد خواند و چهار سوی اصفهان گذاشت، دیگر وبا وارد اصفهان نشد!

دستور ساخت درب ورودی حرم امام رضا(ع) نیز به شیخ بهائی داده شد، زمانی که آماده نصب شده بود، حاکم خراسان در آن زمان، خواب امام رضا(ع) را دیده بود که فرموده بودند: " به شیخ بهایی بگو آن دعایی که بر در زده شده است را بردارد". زمانی که به شیخ بهایی گفتند، بسیار گریه کرد و گفت من وِردی خوانده ام که گناهکاران دیگر نتوانند وارد حرم شوند، اما امام رضا(ع) فرمودند آن دعا را بردار که همه بتوانند وارد حرم شوند!

» جن از فیزیک باطن عالم مطلع است.
فیزیک باطن عالم یک علم عجیب و غریب است. جن به فیزیک باطن عالم، عالِم است و مشکل دقیقا از همینجا شروع می شود. چون جنیان قبل از خلقت ما وجود داشته اند و سابقه جستجوهایشان در عالم خلقت بیشتر بوده است، به فیزیک باطنی عالِم هستند. بحث ما راجع به علم لدنی و ملکوتی نیست، این نیز یکی از علوم ظاهر عالم است. عکس و فیلم های مربوط به مرتاض ها موجود هست، از جمله در سال 2005 مرتاضی می خواهد سوار قطار شود، چون بلیط نداشت، او را سوار نکردند! هر کاری کردند قطار نتوانست حرکت کند. مرتاض هم لبخند می زد و نگاه می کرد! در آخر او را به قطار راه دادند. این موارد اتفاقات عجیب و غریبی نیستند.

عالَم یک فیزیک پنهان دارد که برخی از انسان ها از آن اطلاع دارند اما جنیان تمام این علم را بلد هستند؛ این علم کار را مشکل می کند، نه این که قدرتشان زیاد باشد! در داستان حضرت سلیمان و جن " قالَ عِفریتُ مِنَ الجِن " جن گفت من تخت ملکه سبا را قبل از این که چشم هایت را ببندی و کمتر از یک ثانیه می آورم، همان لحظه آصف بن برخیا گفت آوردمش! چنین کاری زمان نمی برد. علم ملکوتی زمان ندارد، اما فیزیک باطن زمان دارد!

درمورد این آیه زیاد فکر نکنید، آیه ای داریم در قرآن کریم درباره جن و انس که می فرماید " وَ شارِکهُم فِی الأموال وَ الأولاد " "جنیان با شما در اموال و اولاد شما در کره زمین شریک هستند". تفسیر این آیه از علامه طباطبایی خدمتتان می خوانم که در شرح این آیه در المیزان می فرمایند: "اخبار و حکایات موثق بسیاری درباره ازدواج با جن و مناسبات عاشقانه بین انسان و جن دیده ام".

اغلب منابع ما می گویند که ازدواج با جن اتفاق افتاده است و می افتد و خواهد افتاد! بعضی از علما نیز برای ازدواج با جن احکام دارند. مثلاً بعضی از علمای شیعه ازدواج با جن را حرام می دانند اما علامه طباطبایی در تفسیر این آیه، ازدواج با جن را حلال دانسته اند.

کتابی هست به نام ارابه خدایان، در اینترنت آن را سرچ کنید. این کتاب در حدود سال  1970 یا 1980 نوشته شده است! در این کتاب ثابت می کند که تمام چیزهایی که بر کره زمین مربوط به پانصد، هزار و پانصد، دو هزار و یا شش هزار سال پیش است، محال است که انسان ها با تکنولوژی آن زمان توانسته باشند، این ها را ساخته باشند! از جمله مثال هایی که در اربابه خدایان می زند اهرام ثلاثه مصر و تخت جمشید خودمان است. محال است آن زمان این تکنولوژی را داشته باشند، که این سنگ یک تکه را بتوانند از کوه، یک دست جدا کنند و محال است که این تکنولوژی را داشته باشند که آن را حمل کنند و در این مکان بگذارند، چرا که برخی از این سنگ های تخت جمشید و اهرام ثلاثه مصر از پنج هزار کیلومتر آن طرف تر آورده شده اند، چون این سنگ ها مربوط به این منطقه نیستند!

در کتاب ارابه خدایان 141 واقعه تاریخی را مطرح می کند و می گوید که محال است به دست انسان ها اتفاق افتاده باشند! یا مثلاً در این کتاب یک سنگواره بر دیوار یکی از غارهای پِرو نشان می دهد که نقش یک انسان با کلاه کاسکت است که بر موتور جت نشسته است. این سنگ واره مربوط به هفت هزار سال پیش است، مگر می شود انسانی در آن زمان موتور جت داشته باشد؟!
آن ها می گویند در آن زمان بین زمین و آسمان ها رفت و آمد بوده است، و این وقایع مربوط به موجودات آسمانی است. اما علامه طباطبایی می فرمایند این وقایع به دست جنیان بوده است. جنیان در قدیم در بسیاری از صنعات با انسان ها همکاری می کردند. اگر این مطالب را نیز باور نکنید، اتفاق خاصی نمی افتد، به توحیدت نیز لطمه نمی خورد؛ فقط می خواهم بگویم که این مباحث از نظر علمی مطرح شده اند. قرآن نیز رسماً گفته است " وَ شارِکهُم فِی الأموال وَ الأولاد " جنیان در اموال و اولاد شما شراکت دارند! همچنین نقش کوه بیستون.

»خصوصیات فیزیکی جن.
1. جن در هر قالبی می تواند خود را نشان دهد. در روایت است که مَلِک می تواند خود را به تمام اشکال در آورد، جن نیز همین طور؛ به جز امام معصوم و انسان! وجود و ساخت جن حالتی دارد، زمان قدیم که ما برنامه کودک نگاه می کردیم، کارتونی به نام بارباپاپا بود، یک موجودی که سریع به هر شکلی در می آمد؛ جن نیز شبیه به همان بارباپاپا است! چون یک نوع از تجرد در وجودش هست.

2. دارای قدرت نقل مکان بسیار بسیار زیادی هستند! در روایت و قرآن داریم که جن ها میان کرات در رفت و آمد هستند، مثلاً ممکن است خانه خودشان این جا باشد، خانه خاله در کره مریخ باشد، سریع می رود و برمی گردد. قدرت نقل مکان بسیار بالا دارد. مواردی که می گویم قطعیات برگرفته از آیات قرآن است، از خرافات نیست.

3. زندگی در هر شرایطی بدون نیاز به تکنولوژی! جن نیازی به تکنولوژی ندارد. در هر شرایطی زندگی می کند. جن خصوصیات دیگری هم داشته است اما من مواردی که قطعاً مستند هستند را نقل می کنم. مثلاً اینکه جن در کنار معادن طلا زندگی می کند، به زیور آلات زن علاقه دارد و... این موارد را اصلاً به عنوان مستند قبول ندارم. در همه جا می تواند زندگی کند.

4. بسیار کم غذا است و دارای زن و مرد هستند. متوسط سن جن ها هزار سال است. یعنی عمر مفید هر جن هزار سال است! اسم و لقب دارند. از نظر کلام نیز، هم کلام انسان و سایر موجودات را می فهمند و هم قدرت فهماندن منویات خودشان را به انسان و سایر موجودات دارند! جن با مابقی موجودات صحبت می کند. در قرآن کریم گفته شده است که حضرت سلیمان راه صحبت کردن با موجودات را از جنیان آموخت.

» ارتباط با جن مقدور است.
ارتباط با جن، مقدور است. قاعده جنیان این است که گرفتاری ها و زندگی خودشان را دارند، آن ها نیز مثل تو بدبخت و دائم به دنبال کار و زندگی و بحران و شغل و ازدواج هستند، یکی از دلایل ازدواج ما با جنیان این است که آن ها مشکل ازدواج دارند. اما به گفته امام صادق(ع) جن کاری به انسان ها ندارد. اگر دنبالش بگردید، ریاضت بکشید، وردش را بخوانی و... می آید اما در حالت عادی جن هیچ کاری با شما ندارد. در گذشته می گفتند در خواب سینه ام سنگین شد، بختک نشسته بود بر سینه ام! امروزه دلیل پزشکی آن کاملاً مشخص است که چرا بعضی اوقات در خواب سینه ات سنگین می شود و از خواب بیدار می شوی. اصلاً وزن جن قابل احساس نیست. 99.99 درصد از کسانی که اذعان دارند که جن دیدیم و جن می بینیم و... همه دروغ است.کانال تلگرام رهپویان
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات