برنامه آينده
اطلاعیه

به علت پیشگیری از آسیب های بهداشتی احتمالی جلسات هفتگی، تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد!
رهپويانیکشنبه 20 بهمن 1398 نسخه چاپی
متن سخنرانی - ایرانِ پس از حاج قاسم - 98/10/21


یا انیس
متن سخنرانی
سید محمد انجوی نژاد
موضوع: ایران پس از حاج قاسم
تاریخ: 98/10/21


عناوین اصلی سخنرانی:
» مردم ایران در جنگ سخت همیشه پیروزند اما در جنگ نرم شرایط متفاوت است!
» پس از موج مردمی در تشییع پیکر سردار سلیمانی، چه مواردی هدف دشمن قرار گرفت؟
» بزرگترین اشتباه ما در حادثه هواپیمای اکراینی این بود که ما می دانستیم اما نگفتیم!
» اگر قصد داشتیم خبر را با 3 روز تاخیر اعلام کنیم، لااقل باید اعلام می کردیم که فعلا سکوت کنید!
» به جای حمایت از برنامه های آمریکایی و صهیونیسم، چقدر برای رشد بچه های سایبریِ داخلی از اعتبارات جمهوری اسلامی هزینه داده می شود؟
» اگر امروز جنگ در فضای مجازی است، برنامه جنگی ما چیست و فرمانده جنگی ما کیست؟
» خون تک تک شهدای هواپیمایی هیچ تفاوتی با خون سردار سلیمانی ندارد!
» لطفا آقای رئیس جمهور معنای توئیت خود را در پاسخ به ترامپ شفاف کنند!
» دلیل اینکه در شرایط بحرانی نظامی، برنامه پروازها تغییری نکرد چیست و مسئول آن کیست؟
» عده ای در شرایط پیش آمده شروع به لاشخوربازی کرده اند!
» بسیاری از گره های زمینی فقط در آسمان باز می شوند!

موضوع مورد بحث امروز ما در ادامه مبحث روز چهارشنبه همچنین اتفاقات اخیر که در خصوص هواپیمای اکراینی رخ داده است، با عنوان "ایران پس از حاج قاسم" می باشد!
   
 » مردم ایران در جنگ سخت همیشه پیروزند اما در جنگ نرم شرایط متفاوت است!
پس از ماجرای تحریم تنباکو از میرزای شیرازی نقل شده است که این اتفاق یک توطئه بسیار بزرگ بود. انگلستان قریب به ۲۰۰ - ۳۰۰ هزار نفر انگلیسی را تحت عنوان کارکنان دخانیات و تنباکو وارد ایران کرده بود و در حقیقت فتح ایران در حال وقوع بود همانند فتحی که در هندوستان داشتند! فتوای تحریم تنباکو این توطعه را بطور کلی ریشه کن کرد. صحبت هایی که پس از این اتفاق با میرزای شیرازی شد، ایشان ابراز ناراحتی می کردند! به ایشان گفته شد طی فتوایی که شما دادید، مردم حتی در کاخ شاه نیز این فتوا را رعایت کردند و انگلیس عقب نشینی کرد، چرا امروز ناراحت هستید؟ ایشان فرمودند: "ناراحتی من به این دلیل است که قدرت مرجعیت افشا و نمایان شد، تا کنون گمان می کردند مرجعیت پیرمردهایی هستند که یک گوشه نشسته اند و هیچ اتفاق سیاسی در مملکت به ما وابستگی ندارد؛ اما امروز این قدرت افشا شد! از همین فردا انگلیس برنامه ریزی خواهد کرد که ما دیگر نتوانیم در آینده چنین قدرتی را به ثمر برسانیم"!

تشییع جنازه بی نظیر سردار سلیمانی و موجی که در مملکت اتفاق افتاد، بسیار خوب بود اما یک اشکال داشت و آن هم این بود که ما لو رفتیم! مثلا در زمان آغاز جنگ ایران و عراق، صدام قصد داشت ۴ روزه تهران را بگیرد و از نظر قواعد نظامی این اتفاق قابل پیش بینی بود. چون نیروهای نظامی ما از سال ۵۷ در کردستان حضور داشتند، قاعدتا ۴ روزه این اتفاق باید رخ می داد اما زمانی که حمله کردند و چند ماه از شروع جنگ گذشت، آن ها به قدرت نهفته و پتانسیل خاموش موجود در میان ایرانی ها پی بردند که اگر از آن اطلاع داشتند حمله نمی کردند! زمانی که ما را مجبور به پذیرش قطع نامه کردند، درحقیقت روش حمله خود را تغییر دادند. متوجه شدند که در این کشور تنها می توانند از طریق جنگ نرم پیروز شوند.

هرگاه جنگ سخت باشد، مردم ایران متحد و سربلند هستند اما زمانی که جنگ نرم باشد، گوشه رینگ گیر می کنند و فقط مشت و فحش می خورند! در جنگ نرم همیشه به ما باخته اند و در این ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب همیشه با کف خیابان توانسته ایم اهداف خود را جلو ببریم. ما در فضای جنگ نرم از طرق مختلف مثل فیلم و سریال و تلوزیون و موسیقی و فضای مجازی و... همیشه باخته ایم! آن ها این تجربه را دارند بنابراین ترجیح می دهند که همیشه از همین مسیر پیش بروند و اگر گاهی دیده می شود که در جنگ سخت کوتاه می آیند، به همین علت است! البته خدا نیز همیشه به ما کمک کرده است. زمانی که ما در گوشه رینگ مغلوب می شویم و نزدیک به شکست می شویم، خدا جنگ سختی را پیش می آورد و دوباره سرپا می شویم.

» پس از موج مردمی در تشییع پیکر سردار سلیمانی، چه مواردی هدف دشمن قرار گرفت؟
در زمان تشییع پیکر سردار برخی از بچه ها می گفتند ببینید مثلا تاج زاده هم آمده است! الله اکبر بر این معجزه اسلام! فلان خواننده و فلان سلبریتی هم پست گذاشته اند! در همان زمان به دوستان گفتم که این یک موج است! زمانی که موجی راه می افتد، انسان ها اگر در آن موج نباشند احساس خسران می کنند! مثلا از چابهار دو ملیون تومان خرج می کند و با زحمت به تهران می آید چون اگر در این تشییع شرکت نمی کرد، دچار احساس کمبود می شد! زمانی که موج بلند می شود هیچکس نمی تواند در مقابل آن مقاومت کند و هرکس در مقابل آن قد علم کند، احساس خلل خواهد کرد.

برای من افت دارد که در صفحه اینستاگرامم عکسی از تشییع حاج قاسم نباشد. در زمان تشییع شهید حججی نیز همین اتفاق افتاد. زمانی که سلبریتی ها از شهید حججی پست می گذاشتند هم گفتم که این یک موج است، آن ها نمی توانند با این موج همراهی نکنند، بنابراین عکس العمل آن ها الزاما عقیدتی نیست اما ما باید بر این موج سوار بمانیم! تا زمانی که موج تشییع بلند بود هیچکس هیچ صحبتی نمی کرد، چون در مقابل موج نمی توانند بایستند. نهایتا بتوانند ساکت بمانند چون در این موج با هر صحبتی اعتبار خود را از دست می دهند.

من فکر می کردم امشب باید در باره این موضوع صحبت کنم که بالاخره این موج را می خوابانند و این فرآیند ممکن است یک ماه، شش ماه یا شاید یک سال زمان ببرد اما آن ها در این موج چیزی دیدند که مسیر لطمه زدن خود را تغییر خواهند داد. همچنین پس از حمله موشکی سپاه، امروز بالاخره Cnn را به پایگاه راه دادند و آمار تلفات بالایی را ارائه دادند. اما آن ها متوجه شدند که اولا باید  حضور مردم را بزنند، ثانیا کسی که این موشک ها را زده است باید هدف قرار بگیرد!

» بزرگترین اشتباه ما در حادثه هواپیمای اکراینی این بود که ما می دانستیم اما نگفتیم!
در جلسه چهارشنبه اشاره کردیم که هرچه زودتر باید ماجرای هواپیمای اکراینی را شفاف کنند، چون یک سری نکات ابهام برانگیز وجود داشت! بزرگترین اشتباهی که در این ماجرا رخ داد این بود که ما می دانستیم اما نگفتیم! تحقیقات ممکن است حتی بیست روز زمان ببرد، اما تحقیقات قرار است فرآیند اجرا را مشخص کند و همچنان ادامه دارد و ممکن است تا چند روز آینده یک سری نکات دیگری نیز روشن شود. فرآیند رخداد این ماجرا نیاز به تحقیقات دارد، مسئله این است که ما می دانستیم هواپیما را خودمان زده ایم! به لحظه باید اعلام می شد. حال که با تاخیر خبر را اعلام کرده ایم کاملا متوجه می شویم چرا باید در همان لحظه حقیقت را اعلام می کردیم! ابهامات امروز مردم در خصوص اینکه "چرا اشتباه زده اید" نیست، چون یکسری توجیهات داریم که چرا اشتباه زده ایم اما ابهام مردم در این است که چرا از همان ابتدا نگفتید؟

از نظر تاریخی قریب به ۲۰۰ هزار مورد مشابه داریم. چیزی هست که قابل رفع است اما آنچه قابل رفع و چشم پوشی نیست این است که ما می دانستیم خودمان هواپیما را زده ایم! اگر ما همان صبح اعلام کرده بودیم که به دلیل سابقه ای که ترامپ و آمریکا در جنایتکاری دارند و تهدید جدی که کردند مبنی بر اینکه ۵۲ نقطه را تا صبح خواهیم زد، همچنین سابقه داشته است که تر و خشک را از هم جدا نخواهند کرد بلکه جمعیت را مورد هدف قرار خواهند داد و متقابلا ما به پدافند دستور "آماده باشِ دست بر ماشه" می دهیم، پس چنین اتفاقی ممکن است پیش بیاید! ارائه چنین توضیحی برای مردم بسیار راحت تر است نسبت به شرایط کنونی! در دوران جنگ تحمیلی و سوریه بنده چندین بار تجربه کردم که اگر نمی توانستم خود را اثبات کنم، آن ها شلیک می کردند چون آماده باشِ دست بر ماشه بودند.

خواهش من این است که لطفا تمام این سخنرانی را مطالعه بفرمایید، چون مطالب کاملا پیوسته است!

دیر اعلام کردن این موضوع برای هیچکدام از بچه های رسانه توجیه پذیر نیست. قطعا باید همان زمان اعلام می شد! بله ما می توانیم خود را در موقعیت فردی که اعلام نکرده است قرار دهیم و با توجه به تردیدهایی که داشتند مبنی بر اینکه ما شیرینی پیروزی را به کام مردم فعلا تلخ نکنیم - متاسفانه همین "فعلا" کار را خراب کرد - یا هر تردید دیگری، ممکن است ما هم چنین اشتباهی می کردیم اما این اشتباه بسیار هولناک بود و ما باید این را بپذیریم!

امروز ما مطمئن شدیم که این ماجرا باید در همان زمان اعلام می شد، شاید اگر این تبعات را امروز نمی دیدیم با خود گمان می کردیم که ایرادی ندارد اگر ۳ روز بعد اعلام شود! اما اینکه من بخواهم مصلحت اندیشی کنم مبنی بر اینکه امروز اطلاع رسانی نکنم تا مبادا شیرینی پیروزی به کام مردم تلخ شود، یادم می رود که همین ۳ روز می تواند اعتبار ۴۰ سال نظام را خدشه دار کند!

« النِّجاةُ فِی الصِّدق » ما مسلمانیم. باور کنیم که این شادمانی و غم توأمان یکدیگر را خنثی می کردند و لااقل مردم در یک موضع خنثی قرار می گرفتند اما اینکه من امروز احساس کنم که نگفتن حقیقت راحت است و مشکلی پیش نخواهد آورد، شرایط را سخت خواهد کرد.

» اگر قصد داشتیم خبر را با 3 روز تاخیر اعلام کنیم، لااقل باید اعلام می کردیم که فعلا سکوت کنید!
نکته دیگری که وجود دارد این است که اتحاد میان مردم ایران یک بحث است اما ما یک فضای جنگی به نام فضای مجازی داریم که جهان آن فضا را می بیند. ۳ روز سربازان انقلاب در فضای مجازی حیثیت خود را خرج کردند. این بچه ها در فضای مجازی کاملا بی آبرو شدند! حداقل اگر ما قصد داشتیم که ۳ روز بعد خبر را اعلام کنیم، لااقل به دولت و سازمان هواپیمایی کشوری و وزرا می گفتیم فعلا سکوت کنید و فقط بگویید در دست تحقیقات است! مردم ما به صحبت های رئیس هواپیمای کشوری و مسئولین فرودگاه و خلبانان اعتماد کرده بودند. به آن ها باید اعلام می کردیم که فعلا سکوت کنید چون ماجرا هنوز مبهم است و این اعتباری که امروز از دست رفت، با خون جگر به دست آمده بود. مگر نمی دانید که فضای مجازی برای بچه ها تبدیل به چه قتلگاهی شده است؟ مگر ندیدید در ماجرای قاسم سلیمانی مدام پست های بچه ها حذف و ریپورت می شد؟ بچه ها دائم داشتند پست می زدند و صفحه جدید می ساختند، داشتیم از اکانت هایمان کشته می دادیم! بچه ها با همه هیثیتشان به میدان آمدند و بسیاری از آن ها نوجوانان و جوانانی بودند که تحمل شنیدن این همه تحقیر و فحش را نخواهند داشت.

در فضای رسانه و مجازی، ما همیشه در همان ابتدای بازی ۳-۰ عقب هستیم چون آن ها صاحب این زمین بازی هستند. در شروع بازی ما همیشه به سمت نباختن پیش می رویم چون احتمال برد نمی دهیم، تنها سعی می کنیم کمی فضا را تغییر دهیم و اگر مثلا شرایط ۱۰-۰ است تبدیل به ۶-۴ کنیم تا بتوانیم اثبات کنیم که ما هم وجود داریم، چون ریش و قیچی به دستان آن هاست و هرگاه دیدند که ما به سمت پیروزی پیش می رویم، شروع به قیچی کردن می کنند. در فضایی که چندین سال است بچه ها دارند با تیم مقابل و داور و صاحب زمین بازی می کنند، نباید آن ها را با اطلاعات غلط رها می کردید! حال آن ها اگرچه نجیب اند اما گله دارند، برخی از آن ها نیز مرز گله را رد کردند و عصبانی شدند که مگر ما پول یا حقوقی دریافت می کنیم یا مگر اکانت های آلبانی و لشکر سایبری سعودی هستیم که با ما اینگونه برخورد شد؟ هم هزینه و اعتبار بدهیم و هم از خودی دروغ بشنویم سپس فحش بخوریم؟

» به جای حمایت از برنامه های آمریکایی و صهیونیسم، چقدر برای رشد بچه های سایبریِ داخلی از اعتبارات جمهوری اسلامی هزینه داده می شود؟
ما باید برای فضای مجازی یک فکر اساسی کنیم. تا کی مردم را قانع کنیم که ما همیشه بازنده ایم؟ تا کی باید در زمین دشمن بازی کنیم؟ چرا نمی توانیم قدرت اینترنتی باشیم؟ چقدر برای بچه های سایبریِ داخلی از اعتبارات جمهوری اسلامی هزینه داده می شود که بتوانند خود را رشد دهند؟ تا کی باید بیت المال بابت رشد اینستاگرام و تلگرام و اپلیکیشن های آمریکایی و صهیونیسم هزینه شود؟ کِی می خواهیم یک تشکیلات با قدرت مشابه داشته باشیم؟ نیازی هم به حمایت آمریکا و فرانسه و انگلیس و ... نداریم، چرا جمهوری اسلامی از تولیدات داخلی فضای سایبری حمایت نمی کند؟ مدیریت فضای سایبری تا کِی قرار است در اختیار وزارت خانه ای باشد که نه وزیر مشخصی دارد و نه کارمندان مشخصی! اگر ما در جنگ با ایالات متحده هستیم، فضای سایبر آن ها زیر نظر ارتش آن هاست! آن دسته از افرادی که در فضای مجازی تنها به پست کردن انواع نوشیدنی ها و خوراکی ها می پردازد، نه ما با آن ها کاری داریم و نه انگلیس! و البته بسیاری از ایرانیان در همین فضا هستند.

» اگر امروز جنگ در فضای مجازی است، برنامه جنگی ما چیست و فرمانده جنگی ما کیست؟
در حال حاضر فضای در دسترس ما تلگرام و اینستاگرام و توییتر است و بچه های ما در همین ۳ جبهه خاکریز زده اند اما ما چقدر از آن ها حمایت می کنیم؟ تا کِی این بچه ها باید سرخورده و بازنده باشند؟ به محض اینکه کمی رشد می کند و نزدیک است که موقعیت را مساوی کند، او را حذف می کنند! اگر ما در حال جنگ در این ۳ جبهه هستیم، برنامه جنگی ما چیست؟ همچنین فرمانده جنگی ما کیست؟ اگر به امثال آقای جهرمی فکر می کنید، حتما دارید شوخی می کنید! مصوبه کنید و مدیریت فضای مجازی را تغییر دهید، کار را به یک قوه عاقله و متفکرِ کارکرده و جنگ شناس بسپارید.

» خون تک تک شهدای هواپیمایی هیچ تفاوتی با خون سردار سلیمانی ندارد!
چند سال است که داریم می بازیم؟ موج قاسم سلیمانی را به همین سادگی برگرداندند. در خصوص شهدای پرواز اوکراینی چیزی که من و شما باید به آن متوجه باشیم این است که خون تک تک این افراد هیچ تفاوتی با خون سردار سلیمانی ندارد! اگر مردم در برنامه ها و نگاه های ما احساس کنند که ما میان خون سردار سلیمانی و مسافران هواپیما تفاوتی قائل هستیم، در موضع عناد قرار خواهند گرفت! البته نه عناد با من بلکه با سردار سلیمانی عناد پیدا خواهند کرد! ما به همان اندازه ناراحت و یا حتی ناراحت تریم. قطعا ما بابت این ماجرا ناراحت تر از شهادت سردار سلیمانی هستیم! شهادت قاسم سلیمانی برای ما و خودش افتخار و عزت داشت و برایمان بسیار پر برکت بود! مردم باید احساس کنند که در نظر ما خون سردار سلیمانی رنگین تر از خون فررندانشان نیست!

ابهاماتی نیز در رابطه با سقوط هواپیما وجود دارد که مطرح می کنیم اما ابدا قصد پنهان کردن خطای خود را نداریم. همانطور که سردار حاجی زاده آمدند و پاسخگو بودند، دیگران نیز باید پاسخگو باشند.

1. لطفا آقای رئیس جمهور معنای توئیت خود را در پاسخ به ترامپ شفاف کنند!

فرض می گیریم که هیچ ربطی هم به این هواپیما نداشته است؛ منظور ایشان از رمز دادن و بازگو کردن شماره هواپیمای مسافربری خلیج فارس چه بوده است؟ ما که سابقه اطلاعاتی و امنیتی نداریم، شما گویا این دوره را به خوبی گذرانده اید! این مسئله برای مردم ابهام شده است، معنای توئیت ایشان چیست؟ اگر خودشان هم وقت ندارند شفاف سازی کنند، مشاورین ایشان لطفا شفاف سازی کنند. مخصوصا آقای آشنا که شبانه روز در توییتر فعال است.

خون جوانان ما به اشتباه خود ما هدر رفته است، مقصر اصلی را شناختیم، آنکه به هواپیما زده است را شناختیم. حال می خواهیم درخصوص فرآیند ماجرا تحقیق کنیم. باید برای روشن شدن حقیقت درخصوص فاجعه ای که عزت ما را به خاک نشاند، توضیح دهید که معنای توئیت شما چه بوده است؟

2. ما در ساعت ۱ بامداد پایگاه آمریکایی عراق را با موشک زدیم، درمقابل نیز ترامپ گفته بود ۵۲ نقطه از ایران را تا قبل از ظهر خواهد زد؛ دلیل اینکه در شرایط بحرانی نظامی، برنامه پروازها تغییری نکرد چیست و مسئول آن کیست؟

این دو ابهام بسیار جدی است و مطالبه خود مردم است که باید به آن ها پاسخ داده شود!

» عده ای در شرایط پیش آمده شروع به لاشخوربازی کرده اند!    
اتفاق دیگری که در این شرایط افتاد، لاشخوربازی برخی از مسئولین و اهالی رسانه بود! یعنی عده ای تازه از خواب بیدار شده اند و خونخواه عثمان شده اند. عَلَم کردن پیراهن عثمان دیگر تکراری شده است!

یک نفر که در تمام جریاناتی که در ایران اتفاق افتاد همدرد با مردم بوده است، اگر امروز هم صحبتی کند برای ما قابل قبول است؛ امروز نیز اگر از زبان مردم داد بزند و حتی فحش بدهد، ما دست و پایش را هم می بوسیم. اما برخی خوی لاشخوری گرفته اند!

آقای جواد پناهی، قاری بین المللی قرآن تعریف می کردند روز اولی که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور شد، مدیر عامل ما در مشهد با وجودیکه هر جمعه عرق می خورد، یکدفعه با پیراهن شیخی و یقه بسته آمد و سخنرانی کرد که " آه بالاخره انقلاب برگشت! هشت سال است که خاتمی نمی گذارد از ارزش هایمان صحبت کنیم"!

امثال این مردم لاشخور هستند، نگاه می کنند ببینند مردم به کدام سمت رفته اند که رو به همان سمت کنند و بیشتر لایک دریافت کنند. یا نگاه می کنند ببینند مردم می خواهند فردا چه عکس العملی نشان دهند؟ برخی از حادثه ناگوار سقوط هواپیما صحبت می کنند درحالیکه شوق و شعف در چهره شان دیده می شود، هموطنان ما در آسمان تکه تکه شدند و درمقابل ایشان به دنبال بهره وری و سود سیاسی برای خود است!!! مواظب این لاشخوربازی ها باشید. کسی می تواند دم از جان باختگان هواپیمای اوکراینی بزند که درد سراسر وجودش را گرفته باشد! والله العلی العظیم اگر التیامی بر دردهای ملت باشد و باعث سرافرازی مردم و خوشحالی دل آن ها باشد، من حاضرم الساعه به هرجرمی که شما بگویید، اعدام شوم!

امروز که آقای حاجی زاده در سخنرانی خود گفت: "می خواهم بمیرم" درد در چشم هایش مشاهده می شد. نه مثل برخی که چشم هایشان برق خوشحالی می زند چرا که خوب شد ورق برگشت، اسفند در انتخابات قطعا رای آورده ایم. وای اگر از پس امروز بود فردایی! من بابت پرونده اعمالم گیر هستم که فردای قیامت باید چکار کنم، من از ترس خوابم نمی برد که اگر خوابیدم و مردم باید چگونه جواب اعمالم را درمقابل خدا بدهم! تعجب می کنم، برخی چقدر راحت هستند!!!

سپاه چهل سال در تمام سنگرها به این مردم خدمت کرده است؛ در جهاد بوده، شهید داده، بی خانمان شده، فحش خورده! اما امروز نگفتند "حالا یک بار یک خطایی رخ داده"! شما چرا لاشخوربازی در می آورید؟ مگر می شود مجموعه ای چهل سال کار کند و خطایی مرتکب نشود؟! می بینید که مثل مرد آمدند و اعلام کردند! به پای خطای خود هم ایستاده اند و می گویند: "گردن ما از مو باریک تر است"!

تصور برخی این هست که چون موج برگشته، من هم باید درمقابل سپاه بایستم و ضد آن ها صحبت کنم؛ می گویند: "عکس حاجی زاده را روی سن گذاشته ای، به جای آنکه برای شهدای هواپیما مراسم بگیرید، از سپاه حمایت می کنید. مردم زین پس علیه شما نیز صحبت خواهند کرد"! هیچ ایرادی ندارد، صحبت کنند! وای اگر از پس امروز بود فردایی!

من قطعا زحمات چهل ساله سپاهی که می دانم اگر نبودند امثال روحانی و تیم روحانی صدبار کشور را فروخته بودند و امروز تو باید ناموست را از دست داعشی ها جمع می کردی و به دنبال ناموست در بازار برده فروش های اروپایی می گشتی، زیر پا نخواهم گذاشت! امشب برای این مظلومبت بغض در گلویمان هست. صدها شهید نداده ایم که عده ای بخواهند به دلیل حادثه هواپیما، ستون اصلی انقلاب اسلامی را مورد هجوم قرار دهند! ما به پای آن ها می ایستیم. مگر من و شما چقدر زنده هستیم؟ کسی حق ندارد این ستون را بزند!

اشتباه کرده؟ غلط کرده اشتباه کرده. اما شما حق ندارید ستون را بزنید! دیر اعلام کرده؟ غلط کرده دیر اعلام کرده. فحشش را هم ما خوردیم، اما شما حق ندارید این ستون را بزنید! اگر همین را هم بزنید کارمان دیگر تمام است، چیزی برایمان باقی نمانده است.

در بحث بیداری اجتماعی برایتان توضیح دادم که « حَتَّى إِذَا اسْتَيْأَسَ الرُّسُلُ وَ ظَنُّوا أَنَّهُمْ قَدْ كُذِبُوا جاءَهُمْ نَصْرُنا » دقیقا تا دیروز که بابت پیروزی به دست آمده، در فضا بودید « إذا جاءَ نَصرُاللهِ وَالفَتح وَ رَأیتَ النّاسَ یَدخلونَ فی دینِ اللهِ أفواجا » از اینکه همه درکنار هم بودند، خوشحال بودید؛ « فَسَبِّح بِحَمدِ رَبِّکَ وَاستَغفِره » گویا حمد و تسبیح خدا را به جا نیاوردید و استغفار نکردید!

اتفاقا امشبی که بغض در گلو دارید و توان ندارید نگاه کنید، معنی خفت را چشیده اید، در اوج ناامیدی هستید، گمانت این بود که ایران داشت گلستان می شد، همه پای کار انقلاب آمده بودند! اما یکدفعه دیدید ورق برگشت و کاملا مایوس شدید، « حَتَّى إِذَا اسْتَيْأَسَ الرُّسُلُ، جاءَهُمْ نَصْرُنا » عاقبت یکسان نماند کار دوران! ورقی که یکبار برگشت، بازهم ممکن است که برگردد. خود را در سال ۹۸ سازگار کنید، این ورق قرار است ۲۰۰ بار دیگر برگردد! امسال سال عجیبی است.

چکار کنیم که نصرت الهی دوباره اتفاق بیفتد؟ من خطرات پیش رو را حدس می زنم! احتمالا دوباره مردم تجمع می کنند و دوباره عده ای از عواطف عموم مردم سوء استفاده خواهند کرد و...! دعا می کنیم که ان شاالله مخیلاتی که در ذهن دارند و فقط ضرر به بدنه ایران و ملت ایران هست، هیچگاه محقق نشود.

تجمع مردمی عراق در خصوص اعتراض به مجلس مبنی بر اینکه ما این مجلس را نمی خواهیم؛ اگرچه تبلیغات میلیونی کردند اما تعداد کمی در خیابان ها شرکت کرده بودند! قدرت مجازی چندان تاثیر بر خیابان ها ندارد، نمی تواند مردم را به کف خیابان بیاورد اما قدرت تاثیر بر اذهان را دارد.

اینکه در انتخابات مجلس چه رخ خواهد داد برایم اصلا مهم نیست. اولا تا اسفند هر روز صبح قبل از اینکه بخواهی اخبار را چک کنی، جوشانده گل گاوزبان آماده کن! ثانیا چیزی که برای من مهم است این است که ایران ما دوباره بهم نریزد و وحدتی که ایجاد شده است از بین نرود. نمایندگانی که به زور می خواهند دوباره رأی بیاورند اما گمان می کنند که ممکن است رأی نیاورند، لاشخوربازی را شروع نکنند! دوباره در فضای مجازی پسر و دختر و پسرعمو و دخترعمو و خانواده ها به جان هم نیفتند، خیابانی به آتش کشیده نشود، بیت المالی نسوزد، هیچ اختلاسگری در سایه این ناامنی، احساس امنیت نکند. رسیدگی به دزدی ها و اختلاس ها در درجه دوم اهمیت قرار نگیرد. می دانید که دزدها خدای ایجاد ناامنی هستند، چون می دانند در زمان ناامنی در درجه دوم اهمیت قرار می گیرند. سر قوه قضائیه به جمع کردن خیابان ها مشغول نشود و پاک سازی و حجامت و استحاله نظام عقیم نماند. تمام دغدغه من همین است!

» بسیاری از گره های زمینی فقط در آسمان باز می شوند!
در شرایط کنونی چه باید کرد؟ توسل! آقا امیرالمومنین(ع) در دعای کمیل می فرمایند « اللَّهُمَّ اِغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُنْزِلُ النِّقَم، اللَّهُمَّ اِغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تُغَیِّرُ النِّعَم » گناهان ما نعمت ها را تغییر می دهند.

هرچه می خواهید بر سر لیبرالیسم و نئولیبرالیسم و آمریکای جهان خوار و... داد بزنید، ایرادی ندارد چون به منزله برائت است. می خواهید بر سر دزد و اختلاسگر داد بزنید، ایرادی ندارد. اما بدان یکی از عللی که نعمت را تغییر می دهد "گناه" است.‏ « اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَحْبِسُ الدُّعَاءَ » چرا دعاهای ما بالا نمی رود؟

بسیاری از شما بچه ها خیلی پای کار انقلاب هستید، بارها گفته ام من حداقل هفته ای ده جلسه توسل شرکت می کنم و در این حال هستم! در آرزوی اینکه بلکه به مقصد برسم. تعجب می کنم چرا برخی از شما از توسل فاصله گرفته اید و فکر می کنید که می توانید خود را نگه دارید!

گریه ها و توسل ها و تهجدها و سینه زنی هایمان نباید کمرنگ شود. آن ها می دانستند باید کجا را مورد هجوم قرار دهند که از دید یک بچه حزب الهی توسل در درجه دوم اهمیت قرار بگیرد و بگویند توسل که اصل نیست! پس اصل چیست؟ همین "اصل نیست" گفتن ها باعث شد که بازی را ببازید. مشکلات شخصی خود را فراموش کنید، اعتقاد من این است که ورود امام به مشکلات شخصی من و شما حدی دارد، درصدی از مشکلات زندگی مرا حل می کنند، اما در مباحث اجتماعی امام زمان(عج) مدیریت دارند! ناراحت نیستید که در مقابل یک تیم بسیار منفور ورق دوباره برگشت؟

امام صادق(ع) می فرمایند: " زمانی که مشکلاتت در زمین گیر می کند، بسیاری از این گره ها فقط در آسمان باز می شود، در زمین تقلای بیش نکن"! تا یک حدی کارها را پیش می بریم، مابقی فقط در آسمان حل می شود! اتفاقا کسی که قلب ها را در تشییع پیکر سردار سلیمانی تغییر داد « مقلب القلوب » است! اتفاقا اسمش « مقلب الابصار » و « محول الحول والاحوال » هم هست! و همان وجود و همان قدرت « مدبر اللیل و النهار » نیز هست! چقدر من و شمای مسلمان در خلوت هایمان زانو زدیم و به « مدبر اللیل و النهار» گفتیم که تو «مقلب القلوب" هستی، تو "محول الحول" هستی؟ زور ما به رسانه ای که در اختیار صهیونیست است، نمی رسد! دارد تلاش می کند که قلوب را عوض کند. کمی توسل جدی بگیرید! با چه زبانی بگوییم همین توسلات کار را پیش می برند؟ با چه زبانی بگوییم جمعی کنار هم نشستن و گریه کردن و توسل کردن، گره باز می کند؟ با چه زبانی بگوییم خدا این نجواها را دوست دارد؟ زمانی که صدای شما در کنار هم بلند می شود، خدا خوشحال می شود! دو زانو در خانه خدا بنشینید و بگویید خدایا دیگر بس است، زور ما به رسانه ها نمی رسد. خدایا قلوب و اذهان در جنگ نرم تغییر می کند اما ما ۱۴۰۰ سال قبل از اینکه جنگ نرمی باشد، گفتیم « یا مقلب القلوب والابصار و یا مدبر اللیل و النهار »!


کانال تلگرام رهپویان
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما : 
 
تبليغات