یکشنبه 4 مرداد 1394
 » متن سخنرانی حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد پیرامون وقایع اخیر و حمله به کشور یمن
یا انیس
حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد در انتهای بحث سور مناجات چند مطلب راجع به وقایع اخیر و حمله به کشور یمن بیان کردند:

مگر چقدر رسانه قویست و قدرت دارد که توانسته هفت میلیارد بشر را کر و کور کند! برخی اوقات برای اینکه بدانیم امواج سیاسی چه می گویند، رادیو فردا را گوش می دهم. در برهه ای، رأس یک ساعتی رادیو فردا را که می دانم اخبار کاملی را می گفت گوش می دادم. یکی از گویندگان رادیو فردا متنی برای یکی از کشته شدگان سال 88 خواند. خیلی متن فجیعی بود.

بعد من به خانمی که خودش را هم معرفی کرد، ایمیل زدم که داستان چیست؟! چند مدت بعد قضیه غزه بود. این یکی، صد میدان به نامش شده، ولی روزی ده هزار نفر دارند می کشند، شما چیزی نمی گویید!! گفت این ها عربند، به ما ربطی ندارد! چند روز بعد ایمیل زدم مرزبان های ما را کشته اند. گفت: ایرانی بودند، به ما چه!

ببینید کوری عالم چطوری است که این ها هنوز روی این را دارند که بگویند ایران تروریست پرور، جانی و فاسد است!!! بعد بغل چشم ما، ممکن است نسبت به عراق، سوریه و داعش شبهه وارد کنند که ما نیستیم، تروریست ها هستند، اما عربستان در یمن رسماً روزی دویست نفر آدم می کشد، درباره غزه حداقل محکوم می کردند!

با فجیع ترین وضع روزی دویست نفر آدم می کشد، لشکر می کشد، تجاوز می کند، بعد مدام هم می گویند ایران نمی گذارد یمن آرام باشد! خیلی جالب است!!! جالب نیست، اصلاً یک انسان عادی شاخ در می آورد. درد ما اینجاست که هنوز عده ای در داخل فکر می کنند سران جامعه جهانی طرفدار حقوق بشرند! هر وقت این ها را می بینم، در ذهنم مقاله ای که خانم مجری برای یک نفر کشته شده در سال 88 خواند، مرور می شود. برای یک نفر چقدر کار کردند!!!

ما باید چه کار کنیم خیلی جای بحث است. بارها هم خدمتتان عرض کرده ام که راه حل هست، اما نمی دانیم باید چه کار کنیم. فعلاً باید دعا کنیم که خدایا، شرّ این ها را به خودشان برگردان. خدایا به برخی از مردم ما مقداری شعور عنایت بفرما. هنوز این ها بین آمریکا، اسرائیل، عربستان و داعش تفاوت قائلند. برای من خیلی عجیب است! فکر می کنند با هم فرق دارند! فکر می کنند دموکرات و جمهوری‌خواه در آمریکا با هم فرق دارند. دقت هم لازم ندارد، آدم عادی هم نگاه کند، متوجه می شود.

چرا صدایت برای یمن در نمی آید؟! چرا نفست برای سعودی بالا نمی آید؟! هنوز عده ای فکر می کنند در شورای امنیت آدم حسابی نشسته! یکی از همین آمریکایی‌ها مقاله ای نوشته بود که در واشنگتن پست چاپ هم شده بود. نوشته بود اگر ایران یک خمپاره شصت در پاکستان می زد، شورای امنیت به ایران ده بار حمله می کرد! کنار گوش ما در یمن این بساط هست، برادران و خواهران دقت بفرمائید!

دائم از رهبری توقع دارید اقدامی انجام بدهند. اقدام را رهبری نه، حتی امام معصوم هم با پشتوانه مردمش انجام می دهد.
و شما بعنوان پشتوانه در جامعه دیده نمی شوید که نشان بدهید ما هستیم! حضور شما در فضای مجازی چقدر است؟! جدیداً شأنت بالاتر از یک لایک رفته؟!! روزی چند ساعت در فضای مجازی داری لایک می کنی؟! چند کامنت می نویسی؟! چه کار می کنی؟! معلوم هست چه کار می کنی؟! حتماً  منتظری پوتین پایت کنی؟!!

حضورت در مدرسه، دانشگاه، نمایشگاه و ... چقدر است؟! مطالبه ات چقدر است؟! بعد کار به جایی می رسد که یک توافق نامه امضاء می شود، پانصد آدمی که با پورشه، بوگاتی و ... از توافق خوشحال می شوند!!! فکر کنم واقعاً داشتند از گرسنگی می مردند، خوب شد توافق شد! چرا گرسنه ها در خیابان نمی آیند و جشن بگیرند؟!

اصلاً بحث، بحث مالی و اقتصادی نیست. کف مطالبات مردمی ما این است که بگوییم خیلی خوب شد! هرچه شد، شد. ما کاری نداریم. ما داریم می گوییم بغل گوشمان در یمن و عراق و سوریه تابلو است که چه اتفاقی دارد می افتد. اگر بگویند عراق و سوریه متشابهات است، اما یمن که تابلو است!! یک مملکت اسم شیعه و امام زمان(عج) را یدک می کشد، الان دقیقاً در سه جای جهان دارند آدم می کشند، در هر سه جا هم فقط دارند شیعه می کشند! دقیقاً هدف فقط شیعه است.

بعد یک مملکت که اسم آقا امیرالمؤمنین(ع) را یدک می کشد، مطالبه مردم برای این قضیه و حضور شما در کف جامعه و منابر، روحانیان معظم، کسانیکه منابر بزرگ دستشان است، اساتید دانشگاه، معلمان، چرا برای مطالبه مردمی فضا ایجاد نمی کنند؟! که رهبری بدانند اگر می خواهند مطلبی را بیان کنند، پانزده ـ بیست میلیون طرفدار دارند.
 
برای یمن یپج می زنند، در هر جایی که شما فکر کنید، حداقل در سایت هایی که فیلتر نشده، مثل اینستاگرام و ... وهابی‌ها پیج های این ها را خراب کرده اند. دارند شیعیان را می کشند، فقط شعار می دهید. شأنت را از خیلی چیزها بالاتر می دانی! فرصت رسیدن به آن جایگاهی که در شأنت به شما کار بدهند، شاید تا پنجاه سال دیگر هم گیر نیاید. الان می خواهی چه کار کنی؟!

باید برویم، صحبت کنیم، وقت بگذاریم، در فضای مجازی، حقیقی و جاهای مختلف. نمایشگاه  زدن، مردم را آشنا کردن. اینکه صبح تا شب عکس جنازه یمنی ها را هم بزنیم، فایده ندارد. مردم باید با جملاتی آگاه بشوند. مردم ما مردم رقیق و شفیقی هستند. اصلاً ایرانی جماعت رقیق بار آمده، شیعه جماعت به برکت امام حسین(ع) رقیق، ظلم ستیز و طرفدار مظلوم است. و لازمه اش این است که ظالم و مظلوم مشخص بشوند. چشم هایمان را بسته ایم! ملت شیعه کار را به جایی رسانده که روزنامه های ما با "پول بیت المال" برای ورود همبرگر مک دونالد و سوخاری و سیب زمینی جشن می گیرند و کسی صدایش در نمی آید!!!

الان یمنی ها راجع به ما و روزنامه ما چه قضاوت می کنند؟! وقتی تو در صحنه نیستی، می گویند این ها دیگر کیستند!! این ها ما را در این مسیر آوردند. این ها گفتند امام حسین(ع)، انقلاب و جنگ و... هزار نفر را پای کامپیوتر نشانده اند، تمام پیج ها را مدیریت می کنند. به هر کدام چهار آی پی داده اند، روی هم چهار هزار آی پی می شود. کانون ما شصت هزار نیرو دارد، 25 نفر پای کار نمی آید. همه منتظرند امام زمان(عج) بیاید، قائم مقامش بشوند!! تو یک کار مجازی در یک صفحه مجازی نمی کنی، فارغ از شأنت می دانی! در روز برای خودت نیم ساعت کار این مدلی نمی گذاری. همین جوری نشسته و شعار می دهد که کوله پشتی ام را بدهید، می خواهم به یمن بروم. آخرش هم نمی روی، آخرش هم پیر و فرتوت می شوی و می میری!

امیرالمؤمنین(ع) می فرمایند: کار مقابلتان را که می توانید انجام بدهید، انجام بدهید، ولو کوچک باشد. نمی توانی، نشسته ای غصه چه چیزی را می خوری؟! یمن امروز محتاج شماست. سوریه و عراق امروز محتاج شماست. می توانی قانونی و شرعی باید بجنگی، نمی توانی باید اینجا در روز یک کاری بکنی. برای خودت ساعتی برنامه داشته باش، بگذارید عده ای منتظر مک دونالد باشند. مگر تو، او هستی؟؟!!

من بارها خدمتتان عرض کرده ام، بچه حزب اللهی های پای کار ما، هر وقت اختلافات خودی ها مطرح بشود، پای کارند. برای روشنگری و جلوگیری از انحراف و ... سریع می آیند. هر وقت بحث دشمن صد در صد مقابل هست، پای کار نمی آیند. این شیطان است که شما را در اختلافات اینقدر پای کار می آورد که روزی پنج ساعت در اختلافات بین خودی ها وقت می گذاری. پس فردا انتخابات بشود، همه برای کوبیدن همدیگر پای کارند. اول برو یمن را نجات بده، برو آمریکا و صهیونیست را بکوب. این داستان خیلی داستان زشتی است!

پای کار بیایید، تشکیلات داشته باشید، خودتان را نشان بدهید، بساطی راه بیندازید، کاری بکنید. در سایت رهپویان تالار گفتمان داریم، آنجا اتاقی باز کنید، ما هم راهکار می دهیم. صبح تا شب با اپلیکیشن های مسخره، 24 ساعت از سفره های همدیگر عکس می گیرند. خجالت نمی کشید؟!

لازانیا خوردم، کوفت خوردم، مرگ خوردم. این را خریدم، آن را خریدم. اسم خودش هم گذاشته بچه شیعه حزب اللهی!!! من دارم از درد منفجر می شوم که نمی توانیم هیچ غلطی بکنیم و دارند بغل گوشمان هر روز بچه شیعه ها را سلاخی می کنند. یمنی ها دارند با پای برهنه می جنگند. از عراق، سوریه و فلسطین مظلوم ترند. بغل گوشمان، رسماً بر خلاف تمام قوانین صددرصدی جامعه جهانی مسخره خودشان!!!

فعلاً فضای مجازی است. چهار نفر بزرگتر فضای مجازی کانون، امشب چیزی را استارت بزنند، شما هم پای کار بیایید. همین الان چند هزار نفر اینجا هستند؟ عمراً بیست نفرتان بیایید! فردا دعوای بین اصولگرایان باشد، همه پای کارید! جاهای مختلف پخش کنید. سوز بدرد نخور همین است دیگر. امشب اشکت را می ریزی، خیالت راحت می شود، راحت به خانه تان می روید. سوز باید بغض بیاورد.

شک نکنید بنده اولی هستم، شما هم نفرات بعدی، فضا برای جهاد حقیقی باز بشود، والله العلی العظیم من یک ثانیه نمی ایستم، هر روز پیگیرم. خدا درجات همه شهدا را متعالی کند، میاندار هیئت بیت الحسین(ع) امروز صبح در مشهد تشییع جنازه اش بود. هفته پیش به فلوجه رفت، ده نفر را کشت، روز سوم هم شهید شد، امروز هم تشییع جنازه اش بود. این ها پای کارند.

الغرض در همه ی قافله یک مرد نبود
یا اگر بود شایسته ی ناورد نبود
یا محمد! همه جز پوچی تکرار نبود
چهارده قرن علم بود و علمدار نبود