امروز 3 تیر 1403 - 15 ذو الحجة 1445
پخش زنده

پخش مستقیم

3 بهمن 1402 -   9:20 ب.ظ 

کمی جلوتر می‌آییم. بین خود کلامیون شبعه، بله، یک‌سری اختلافات هست شاید تا هزار سال دیگر هم حل نشود؛ ولی اگر بیاییم از بیرون نگاه کنیم به استناد تمام مناظرات در طول تاریخ، تشیع تا الان نباخته است. حالا شما هی بیا این کتاب را پخش کن، هی شبهه بده، خب جواب‌هایش وجود دارد. خیلی هم ساده است، اصلاً لازم نیست شما به ما هم مراجعه کنی، سایت پرسمان یا مرکز پاسخگویی به شبهات دینی یا سایت پاسخگو را سرچ می‌کنی. این سایت‌هایی که داریم. اگر شبهه‌ای هم اختراع شده باشد که نشده بلافاصله جواب می‌دهد. بنابراین در این قسمت هم آن‌ها وارد فاز مناظره علمی نمی‌شوند، می‌آیند بهانه جور می‌کنند. ایامی که از سال گذشته گذشت خدمت خواهران عزیزمان عرض کردم که اگر امروز به تو می‌گویند به بهانه مخالفت با جمهوری اسلامی و نظام حجاب را کنار بگذار، این اول قصه است که الان تو حجابت را کنار بگذاری مثل قهرمان سینه‌ات را سپر کنی که من دارم با بی‌عدالتی مبارزه می‌کنم! این یک بهانه است بعد به عید نوروز رسید گفتند نوروز نظام! ما نوروز جمهوری اسلامی را جشن نمی‌گیریم! جشنت را هم زدند. رسید به محرم می‌گویند محرم جمهوری اسلامی! می‌دانید دیگر تا تهش می‌رود. نماز جمهوری اسلامی خواهیم داشت، روزه جمهوری اسلامی، نمازجماعت جمهوری اسلامی، مسجد جمهوری اسلامی! به بهانه مبارزه با ظلم که ما همیشه داریم می‌گوییم در نظام قطعاً ظلم هست باید هم مبارزه کرد؛ اما راه مبارزه با ظلم، مبارزه با ظلم است نه مبارزه با خدا.

به بهانه مبارزه با نظام جمهوری اسلامی که من می‌دانم بارها هم در این سال‌ها گفته‌ایم چون اسم نظام ما  اسلامی است اشکالات نظام اسلامی پای اسلام نوشته می‌شود. من این را قبول دارم، بزرگ‌ترها هم باید بدانند؛ اما اگر بنا باشد بهانه این باشد که به بهانه مبارزه با ظلم در جمهوری اسلامی؛ خب با ظلم مبارزه کن چه کار به خدا داری. سراغ آن مطلب قبلی بر می‌گردیم که اگر یک وقت سؤالی هم راجع‌به احکام است، پاسخ‌هایش داده شده است. این نکته را خدمتتان عرض کردم چون آن روز دیدم آقای دادکان که دوستان هم‌‌لباسی ما هم الحمدلله دارند کلیپش را می‌گذارند و  بهش استناد می‌کنند آمده صحبت کند، خیلی جالب است! بچه‌ها حواستان هست؟! آمده صحبت کند بعد «بسم الله الرحمن الرحیم » نگفته، به خبرنگار گفته است من از سال ۵۲ «بسم‌الله الرحمن الرحیم» می‌گویم، امروز نمی‌گویم! خبرنگار هم با لبخند پرسیده است چرا؟ گفته برای اینکه می‌خواهم شبیه کسانی که«بسم‌الله الرحمن الرحیم» می‌گویند نشوم. حواستان هست این یعنی چه؟ یعنی زمانی که بنی‌امیه و بنی‌عباس صبح تا شب داشتند نمازجماعت می‌خواندند، ماه رمضان هم شب تا صبح نماز تراویح می‌خواندند و … امام‌صادق‌(ع) بگوید چون ما اقلیت هستیم و اکثریت دست این مدل مسلمین است چون این‌ها بسم‌الله می‌گویند من نمی‌گویم. موقع بنی‌عباس و صفویه همین‌طور. زمان شاه  که شاه به حرم امام‌رضا(ع) می‌رفت و در مسجد سپه‌سالار مراسم می‌گرفت ما بگوییم اگر شاه حرم امام‌رضا (ع) می‌رود ما نمی‌رویم شبیه او نشویم.

دیگر می‌خواهد «بسم‌الله الرحمن الرحیم» هم نگوید.! هنوز حواستان نیست؟! می‌گوید  «بسم‌الله الرحمن الرحیم» نمی‌گویم. تازه این بچه‌مذهبیمان در ورزشکاران بوده! آقا با کی داری مبارزه می‌کنی؟! شب عاشورا باید این را بگوییم که به بهانه مبارزه با فسادی که در نظام هست، که هست، دارند خدا را می‌زنند! حواست نیست؟! آقا به این لچک روی سر ما گیر نده که باشد یا نباشد. خب، گیر نمی‌دهم، آخرش بسم‌الله می‌گویی یا نه؟ تا آنجا تو را می‌برند. هنوز فالوور آن‌ها هستید! نمی‌بینید چه را دارند می‌زنند. محرم نگیر، مشکی نپوش، مسجد نرو، نماز نخوان، بسم‌الله نگو! برو جهنم دیگر! پس‌فردا هم می‌افتی می‌میری، فکر می‌کنی جواب خدا را می‌توانی بدهی؟! بعد مردک کلیپش را برداشته گذاشته می‌گوید بیا این هم اثرات نظام جمهوری اسلامی! نه برادر این اثرات شیطان است! به بهانه جمهوری اسلامی! غلط می‌کنی «بسم‌الله الرحمن الرحیم» نمی‌گویی! چه منطقی پشتش است؟ در یک موضع کینه و عناد نسبت به مسئولین افتاده‌ایم بعد به‌جای اینکه با این مسئولین بجنگد دارد با خدا می‌جنگد. مردی برو با مسئولین فاسد بجنگ. چه کار به بسم‌الله ما داری؟ چه کار به محرم ما داری؟ چه کار به حسین ما داری؟ چه کار به حجاب بچه‌های ما داری؟

تو آنجا بنشینی فالوور جمع کنی، آگهی بگیری، جشن‌هایت را بروی، این دختر را  به جهنم بفرستی و من ساکت باشم! نمی‌فهمید باید آن‌ها را دیس‌لایک کنید؟! نمی‌فهمید باید از این کانال‌ها بیرون بروید؟! خدا را دارند سر می‌برند! خدا لعنت کند آن‌هایی که در صندلی مسئولیت دارند اسلام را بی‌حیثیت می‌کنند. بروید آن‌ها را از روی صندلی پایین بیاورید چه کار به اسلام ما دارید؟! چه بهانه‌ها جور می‌کنند! مردک می‌گوید «بسم‌الله الرحمن الرحیم» نمی‌گویم شکل آن‌ها نشوم! آقا این چه استدلالی است؟! چرا نمی‌فهمی؟! شیطان دارد رو بازی می‌کند. و خدا آن‌هایی که در پُست مسئولیت در جمهوری اسلامی دارند با خدمت به مردم اسلام را سرفراز می‌کنند حفظ کند و تعدادشان را زیاد کند؛ ولی اگر روزی حکومت دست بنی‌امیه و بنی‌عباس باشد ما پیروان حسین(ع) و امام‌صادق(ع) عباداتمان را بیشتر می‌کنیم نه اینکه کمتر کنیم. حتماً نباید شیطان سر کار بیاید تا بفهمیم اسلام خوب است بعضی‌وقت‌ها سالوس، منافق و ریاکار سر کار است. چه ربطی به اسلام دارد؟! خدا ان‌شاءالله اراده‌ای بدهد که پایش بایستیم. «إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَيهِمُ المَلائِكَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتي كُنتُم توعَدونَ» پای دینت بایست تا ببینیم خدا و ملائکه چه کمکی می‌کنند با بی‌دینی مگر می‌شود در مملکت رفاه آورد؟!  به‌قدر کافی دارند گند می‌زنند دیگر خدا را به دشمنی با خودمان وادار نکنیم. به کوری چشم شیطان معتقدتر باش. امشب به اباعبدالله(ع) قول بده، با زینب(س) پیمان ببند. بگو شیطان با همه قوا آمده، ما با همه قوا می‌ایستیم. امشب برای چه «يَا لَيْتَنِي كُنْتُ مَعَكُمْ» می‌گویی.

برای آدم اعصاب نمی‌ماند! برای این اسلام خون دادیم. ۱۴۰۰ سال است داریم زیر این بیرق سینه می‌زنیم. بعد مردک بیاید بگوید من بسم‌الله نمی‌گویم شبیه آن‌ها نشوم! این چه استدلال سخیفی است؟! تو نشر می‌دهی واقعاً شعورت نمی‌رسد که این شیطان است. این توطئه شیطان است، برای چه نشر می‌دهی؟! از این پیج‌ها بیرون بیایید. نکنید! با لایک و فالوور بودن تو دارد تبلیغات می‌فروشد. نمی‌فهمی؟! پشت سر منتقد واقعی سینه بزن نه پشت سر فلان هنرپیشه، سلبریتی و فوتبالیست. پشت سر کسی که سبک زندگیش نشان بدهد که دنبال پول‌پرستی، تجمل، عیش و ضددینی نیست تا بتوانیم اصلاح کنیم راهی غیر از اصلاح در سیستم نداریم. پس در خودباوری اگر اعتقادات و باورمان به آب و خاک، صبح تا شب می‌گوید به خارج بروم از دست این فلاکت‌خانه راحت شوم. برادر به‌خدا آسمان همه‌جا همین رنگ است تو باید آدم باشی. اصلاً نیست! قدر یک قبیله آفریقایی نسبت‌به خاکت تعصب داشته باش. علمت را اینجا خرج کن، توانت را اینجا بگذار، اینجا به مردمت برس، خدمتت را اینجا بکن، جهادت را اینجا بکن، برای این خاک بجنگ. توطئه‌ها رنگارنگ شده، جنگ‌ها هیبریدی و ترکیبی شده است. سواد رسانه بخوان. در این پیج‌های زرد نگرد. این سلبریتی‌های بی‌سواد و بی‌هنر را آنفالو کن. اینجوری با خودت نکن! انجوی می‌میرد خیر سرش، شما جهنم می‌روید! به‌درک که کسی بدش بیاید. من باید بگویم. داری در پازل شیطان بازی می‌کنی. آن‌ها  اصحاب شیطانند، نمی‌فهمی؟! فسق ظاهری دارند. خیلی‌ها گوش ندهند خب ندهند، چهارتایی که الان اینجا آمدید گوش بدهید. ما باید فردای قیامت جواب بدهیم. حق نداری در لشکر شیطان سیاهی‌لشکر باشی.

این روایت را گوش کن. خدمت امام زین العابدین(ع) آمد و گفت آقا حلال بفرمایید. امام گفت برای چه حلال کنم؟ گفت من در لشکر یزید و  عمر سعد بودم نه هلهله کردم، نه سنگ زدم، نه نیزه زدم، ترسیدم نروم فقط ایستاده بودم، گریه هم می‌کردم. امام‌(ع) فرمودند خدا تو را لعنت کند امثال تو سیاهی‌لشکر بودید و سپاه عمرسعد را زیاد جلوه دادید. سیاهی‌لشکر سپاه شمر شده‌ای؟!  گفت امثال تو آن‌ها را زیاد جلوه دادید، خدا لعنتت کند! شب عاشورا  دست‌هایتان را به هم بدهید با حسین(ع) پیمان ببندید. ان‌شاءالله امام‌زمان‌(عج) به این لشکر نگاه کند. ما را جزء لشکریان ببینند.